| coadadematura a întrebat:

Imi puteti da sfaturi pentru o prima intalnire? Ce floare sa ii iau? Eu ma gandeam la un trandafir rosu cred ca le plac fetelor. Va rog ajutor

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i lua floare la prima intalnire, o sa pari disperat.

| Vvistula a răspuns:

Sa ai tupeu, sa nu tremuri sau sa te blochezi, iar trandafirul rosu este cea mai potrivita floare.

| RAY a răspuns:

Eu mai faceam economie de banii asa ca imprumutam de la cei trecuti in nefinita flori,fata nu isi datea seama, o duceam cat mai departe de centru, mall, restaurante, bijuterii, si daca era sa beau ceva asteptam sa aiba bunul simt sa cumpere ea, nu fi fraier, in ziua de azi cu o floare nu rezolvi nimic

| OldSoul a răspuns:

Nu ii lua nici o floare.

E prima intalnire, atunci va vedeti, va cunoasteti, una alta, daca stau bine sa ma gandesc nici intalnire nu se poate numi.

Mergi undeva cu ea, ii iei un suc, o cafea, dupa caz.

Bine, asta in special daca nu ai prea avut d-aface cu fata respectiva in realitate, sau cine stie, daca are 15-16 ani, poate o "cuceresti". Insa daca are o varsta, deja nu prea mai tine smecheria cu floarea.

Daca e sa zicem, o colega, da, poate ar fi o idee sa-i iei o floare.
Insa sincer? Eu unul nu as face asta, pana la urma nu suntem impreuna, si cu un trandafir la prima intalnire sigur nu o cuceresc, bine, poate o sa fie uimita in primele minute, dar dupa 2-3 minute, deja nu mai conteaza ce floare i-ai luat, ci ceea ce ai scos pe gura.

Iar daca nu scoti cine stie ce pe gura, la sfaritul zilei, ii poate spune-i prietenei cele mai bune "Fata, a venit cu un trandafir, WTF, stii ce penibil m-am simtit? Iar dupa aia, a stat asa tacut, era speriat rau, mai ca-mi era mila de el, eram plictisita de moarte, bine ca am scapat"

| coadadematura explică (pentru OldSoul):

I-am pana la urma un trandafir, era cu prietena ei cea mai buna, fata asta a inceput sa planga si dupa i-am vazut un mesaj de la prietena ei in care zicea sa nu ma lasa, sa ma ia pe mine ca sunt foarte frumos si faza cu floarea le-a placut mult. Oricum merci de sfat.

| Stropdeploaie a răspuns:

Trandafirul este prea clasic! Este o floare invechita! Cumpara i alctveva! Mergi intr o florarie si alege i o floare cu totul deosebita!

| GeneviveJ a răspuns:

Este perfect trandafirul rosu, daca este si alta culoare poti sa iei de exemplu albastru sau mov ( pentru ca e mai special si sigur vei face impresie buna) sau daca stii culoarea ei preferata, ia-i un trandafir asa. Femeile adevarate apreciaza gesturile mici, poti lua si o ciocolata sau ceva sugestiv si sa o mancati impreuna, sa radeti, sa va simtiti bine si incearca sa fii stapan pe tine si sigur de ceea ce faci!