| Laura1009 a întrebat:

Imi puteti spune tot ce stiti de balul bobocilor? Trebuie sa ai neaparat partener? Partenerul trebuie sa iti fie si iubit? In ce perioada a anului este? Care este faza cu regina balului? Ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

"trebuie sa ai neaparat partener?"
Doar dacă participi la miss și mr, în rest nu e obligatoriu.

"partenerul trebuie sa iti fie si iubit?"
Poate fi oricine.

"in ce perioada a anului este?"
sfârșitul lui octombrie-decembrie

"care este faza cu regina balului?"
Scurt și la obiect...
În fiecare an, la Balul Bobocilor se face un concurs de Miss & Mister ce constă în mai multe probe (dans cu partenerul, probă de cultură generală, etc.). Cât despre câștigători, în majoritatea liceelor juriul format din profesori decide cine ia acest titlu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fel de intrebari sunt astea. Crezi ca e obligatoriu sa te duci cu iubi la balul bobocilor sau cum?

| Andreeush a răspuns:

Cine a zis că trebuie să ai iubit?
În oricare zi a lunii octombrie sau noiembrie ar trebui să aibă loc.

| bvzmsam a răspuns:

Sincer balul bobocilor nu mi-a placut din mai multe motive, pentru ca nu s-a pus accentul pe cunoastere ci pe alte activitati. La bal nu trebuie sa ai neaparat un partener, iar daca ai ales pe cineva, nu trebuie sa fie iubit sau iubita. De asemenea, balul este de obicei in primele luni de la inceputul clasei a 9-a, dar difera de la liceu la liceu.
In urma unor etape pentru concurs, cel sau cea care obtine cele mai multe puncte este desemnat/a drept rege/regina balului.