| Eooo98989898 a întrebat:

Imi raspundeti pls la intrebare. am o prietena gen pitipoanca si face catre mine ca sunt zero pe langa ea. ca ea a putut umbla cu diferite pers si eu numa cu una si chesti.credeti ca un om este 0 dka nu umbla cu cineva trebuie sa fie ceva in viata sa realizeze ea nici prieteni nu mai are ca e increzut PLS raspundeti-mi.

Răspuns Câştigător
| consiliera a răspuns:

Ce"realizari"! Uau! Zi-i sa scrie o carte poate nu trebuie sa mai munceasca vreodata.Mai are"realizari"din astea"marete"? Chiar as vrea sa stiu.Cati ani are?

7 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Nu,bineinteles ca un om nu este zero daca nu umbla cu X, Y sau Z.Chiar daca esti o persoana populara, nu inseamna ca trebuie sa ii injosesti pe ceilalti, mai ales pe prietenii tai.Ea nu se poate numi prietena daca "te arata cu degetul"si iti spune ca nu esti populara.Ar trebui sa ii spui ca daca tot esti un nimic pe langa ea, sa stea cu cei de teapa ei.

| EduardPaul94 a răspuns:

Mai nu prea inteleg ce fel de prietena e asta. sati zic asa ceva.sincer sa fi fost in locul tau o scuipam intre ochi.in fine revenind la intrebare.mai tu trebuie sa faci cum te simti tu bine.ce daca ea umbla cu mai multe.mai bine mai putine si sa le cunosti bine decat multe si habar sa nai ce vor de la tine.lasa ca e bine cum gandesti u.iti trebuie timp ca sa ai incredere in anumite persoane...na cred ca prietena ta e tipa de aia care cum l-a vazut pe unu tac pac.in 2 zile is cb.in a 3 o f***.in a 4-a o lasa.si tot asa ...lasa ca ii mai bine cum gandesti u, zero ii ea ca se freaca toti jegosii d ea nu tu.bftwinking

| ioana02 a răspuns:

Nu stiu cum o poti numi prietena daca iti vorbeste asa.In viata,daca esti genul pitipoanca,nu ajungi prea departe,mai bine sa-ti folosesti si creierulhappy.Te-as sfatui sa-ti gasesti alte prietene, fete cu o altfel de gandire, care sa nu te jigneasca.Probabil iti va parea rau sa renunti la o prietenie insa soseste un anumit moment in viata cand fiecare trebuie sa o ia pe drumul lui,cu timpul vei uita o astfel de,, prietena".Sa nu crezi ceea ce spune ea despre tine, astfel de persoane cred ca sunt centrul universului si nu le convine atunci cand o fata este apreciata mai mult decat ele.Am trecut si eu prin asa ceva mai demult, cu o ''prietena'' ca si a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va realiza nimic cu iubitii, prietenii ei oh go on asteapta sa mai treaca cativa ani, astia sunt cei mai importanti ani din viata ei, cand va fi un om matur o sa fie un nimic in societate, stiu cum ewinking

| luniii a răspuns:

Salut! Pai in primul rand u esti mai valoroasa decat ea de 1000 de orilaughing poate doar prin faptul ca nu te increzi si ca poti fi prietena cu un asemenea specimen, scuze daca iti jignesc prietena dar eu nu pot inghiti pitzipoancele deloc. Sfatul meu las-o sa zica ce o vrea ea, trateaz-o cu indiferenta si sa vezi ce bine o sa iti fie mai ales atunci cand o vei vedea ca se oftica pe faptul asta. In concluzie nu iti mai face griji pentru chestia asta:*

| Eooo98989898 explică:

13 ca mine da faza este ca cand am zis d pers nu se referea la fete la baieti ca ea a fost cu nu stiu cine si ca putea si fi cu nu stiu cineva si eu am fost numai cu unul si i-am zis ca aia nu cont cont sa fi cineva in viataaa

| Deeea_8928 a răspuns:

Nu neaparat. Poti fi o mare persoana in viata cu un singur prieten, dar sa fie prieten. Degeaba ai sute de prieteni daca te lasa la greu sau te folosesc. Si eu am trecut prin asta. am fost prietena cu o fata 8 ani si mi.a dat flit pentru ca din emo am revenit la stilul normal, putin de strada, iar acesteia nu ia convenit asa ca mi.a dat flit. O credeam cea mai buna prietena dar asta mi-a dovedit ca lumea e cu doua fete si ca trebuie sa ai grija cum iti alegi prietenii.