| andreeap_1551 a întrebat:

Imi zice-ti si mie ceva exemple de cum ar trebui sa le scriu la colegi in album

Răspuns Câştigător
| Ancu1592 a răspuns:

Ce repede a trecut timpul... Parca ieri eram in clasa a V- (sau I)... am pornit impreuna pe acelasi drum dar acum fiecare o va lua pe drumul sau. Indiferent ce cale vei alege eu iti doresc ca toate dorintele sa ti se implineasca, sa fii fericit(a) si iubit(a).
acestea sunt doar cateva ideei sau poate doar o dedicatie. Cum vrei u dar le poti dezvolta sa iasa mai multe

2 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Trandafirul infloreste
Cine scrie te iubeste
Tot asa si cititorul...
Sa iubeasca scriitorul.

I-am cerut lui Dumnezeu o floare
El mi-a dat o gradina.
I-am cerut un copac
El mi-a dat o padure.
I-am cerut un rau
El mi-a dat un ocean
Iar cand i-am cerut un inger el mi te-a dat pe TINE!

Te-ai nascut plangand,
Iar cei ce te asteptau,
Te asteptau razand
Fa asfel ca in viata
Atunci cand te vei stinge
Sa-i parasesti razand
Pe cei ce te vor plange

Sa ai curajul sa spui DA
Sa ai curajul sa spui NU
Si'n fiecare clipa GREA
Sa ai curajul sa fii TUU.

tiu ca un simplu "multumesc" nu este de ajuns pentru toate momentele frumoase pe care mi le-ai oferit. Pentru clipele de neuitat si pentru emotiile incercate... Pentru fluturasii din stomanc sau pentru zambetul de pe fata mea...

Iti multumesc mult ca te-ai gandit la mine si mi-ai fost aproape in fiecare zi.Fie ca norocul si fericirea sa-ti fie tovarasi de drum mereu, sa fi sanatoasa si sa ai parte de impliniri pe toate planurile!

Fa ceea ce te te face fericit si vei stii cum sa transformi visurile in realitate. Si nu uita sa multumesti pentru ceea ce ti se intampla frumos...

Iti doresc sa fii frumoasa, iti doresc sa fii iubita, iti doresc dorinta sa ti se implineasca. Fericirea exista oriunde, doar ca nu-i dai atentie. Uita-te imprejur si vei vedea ca fiecare clipa, fiecare zi si noapte sunt unice. Asculta glasul vietii, asculta cum loveste apusul de soare pamintul, asculta norii cum pling, asculta aerul cum trece pe linga chipul tau, asculta apa susurind si iarba crescind si vei vedea ca totul are un rost si merita sa incerci si sa indraznesti sa fii fericita.

Nu uita ca in urma ta, trebuie macar sa rasara o simpla floare sa ramana o amintire de neuitat: Iti doresc o viata precum gingasia unei flori rasarite in zorii unei senine zile de primavara!

Prietenia valoreaza mai multe decat toate maretiile lumii, o prietenie se consolideaza in timp si presupune respect, timp, dragoste si simtul umorului. Prefer sa am putini prieteni da macar sa fie adevarati, pentru toata viata!

Totdeauna capul sus si privirea dreapta
Niciodata nu poti sa stii ce te asteapta.
E greu sa dai sfaturi bune celor ce-au nevoie
Dar mai greu e sa-ti mentii viata propie la o linie

NU iti cer perfectiune, nu iti cer dragoste, dar macar o parte din sufletul tau sa fie umbrit de prietenia mea.

Aminteste-ti de mine ca fiind una din miile de stele, care straluceste, isi aduce aminte de tine si regreta ca ne-am despartit.

Numar orele, scad, scad. si pana la urma le privim ca si cum nici nu ar fi fost. Ele se transforma in amintiri. Pentru clipele ce au fost si nu mai revin.

Pe calea tristului amurg, se scutura cu jale floarea, caci anii cei frumosi se duc, lasand in urma doar uitarea.

Viata e asemenea unei ore de matematica in care aduni, scazi, imparti si cand ai realizat ca ai gresit s-a sunat de iesire.

Sper ca te-am ajutat.happy

| Ancu1592 a răspuns:

Uite un model:
A sosit clipa despartirii, iar noi o vom apuca fiecare pe cai diferite. pe orice cale ai apuca eu iti doresc numai bucurii si impliniri.
Ai fost o colega si o prietena foarte buna.
O sa imi fie dor de pauzele in care barfeam... Sa nu ma uiti!