| Andrei101010 a întrebat:

In aeroport unde imi las bagajul de cala? Scrie pe bilet la ce banda? Chiar nu inteleg.

5 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Acolo unde iti faci check-in ul iti lasi si bagajul de cala, daca ai deja facut check in ul online atunci v a dura doar cateva minute in care ti se vor pune cateva intrebari despre ce contine bagajul tau si iti v-a spune doamna /domnul respectiv/a unde sa-ti pui bagajul.

| Andrei101010 explică (pentru ancutsa410):

Pai unde sa il las? Nu pot sa il las asa aiurea ca cine stie unde mi-l duce.

| ancutsa410 a răspuns (pentru Andrei101010):

Nu ai voie sa il iei cu tine in avion deci nu ai de ales

| Andrei101010 explică (pentru ancutsa410):

Nu ai inteles.Ma rog am vorbit cu cineva si mi-a explicat ca te duci pur si simplu si ii dai Check-inul etc si omul ala vede ce zbor ai si stie unde sa puna bagajul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la ghiseul de check in aferent companiei cu care zbori.
in toate aeroporturile ai sa gasesti mereu afisat numarul ghiseului (sau ghiseelor) de check in pentru zoborul tau.

Acolo te duci cu actul de intentitate sau cu biletul daca ti ai facut check in ul online si predai bagajul