| Arnold2893 a întrebat:

In cat timp ma pot bronza pe spate si pe abdomen si piept?
Intre ce ore?
Si cat sa stau la soare?

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In primul rand depinde de ce fel de ten ai:daca ai un tem mai deschis la culoare, mai mult te inrosesti decat sa te bronzezi. Daca il mai mai inchis, te poti bronza mult mai usor.
Asa ca, ce sa-ti spun, daca nu cunosc nimic:stiu doar ca ai vreo 14 ani si esti baiat.
Cel mai corect, este sa faci plaja, pana in jurul orei 11 si dupa ora 17 si sa nu stai mult la soare, doar pe o singura parte, adica sa te intorci mereu la 10-15-20 minute, ca friptura pusa pe gratar.Sa te dai cu o crema, cu factor de protectie in functie de tenul tau.Sa nu mai stai la soare, daca vezi ca te ustura pielea, pana dispare disconfortul.
Eu, avand tenul mai ciocolatiu, dupa 3 zile de stat la soare, sunt destul de neagra, fara sa am nici-o problema!

| under89 a răspuns:

Până în ora 13:00 și după ora 17:00.
Este recomandat să stai 30 de minute și apoi să te întorci pe cealaltă parte.

| Arnold2893 explică (pentru under89):

Si in cat timp reusesc sa ma bronzez asa?

| Andrada04 a răspuns:

Cel mai bine ar fi atunci cand soarele isi intra bine in puteri orele 11 :00-17:30 insa ai grije pentru ca specialistii ne recomanda sa nu stam la soare intre aceste ore, dar bronzul se prinde mai bine asa.Incearca sa folosesti si niste autobronzant.Bronzul nu se prinde doar intr-o zi asa ca incearca sa scati mai putine ore pe zi si iesi mai des la plaje, mai ales daca ai pielea de culoare deschisa. Sper sa-ti fie de folos.Toate bune!