| Goghez_Irina_1993 a întrebat:

In cat timp se usuca tusul de la imprimanta?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aproape instantaneu pe coală la imprimarea sa, în cartușul în sine dacă nu este folosit în câteva luni.
Pa, pa.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

In cartus, destul de repede, nu cred ca in mai mult de 1-2 luni.Nimeni nu stie sigur, depinde de multe lucruri, inclusiv daca cartusu e in imprimanta si daca e inchisa usa la imprimanta.Ideea e ca trebuie sa faci de 2-3 ori pe saptamana cate un xerox ca sa circule vopseaua, ca daca nu se si infunda tot circuitul prin care curge vopseaua si trebuie so duci la o firma sa-l curete complet. Apropo cel mai bine e sa cumperi cartusuri noi cand se termina, pentru ca sunt ieftine, aproximativ 100-200-300 mi lei vechi si e vopsea proaspata de fiecare data si sigur nu este nici un pic intarita in tus. Sper ca te-am ajutat. Ceaowinking:*

| NuTeCred a răspuns:

Se usuca imediat ce printezi happy