| Alex72836 a întrebat:

In cate zile livreaza firma de curierat Cargurs un colet? Lucreaza si sambata? Multumesc

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Toate comenzile online care mi-au fost livrate prin cargus au ajuns la mine în două zile și ei lucrează inclusiv sâmbăta. Poți intra pe site-ul lor, ca să te convingi singur

| Alex72836 explică (pentru anamariarot):

Doua zile ar insemna ca maine ar trebui sa ajunga coletul?

| anamariarot a răspuns (pentru Alex72836):

Nu, adică dacă dai comanda azi, ajunge poimâine

| anamariarot a răspuns (pentru Alex72836):

Mă rog, luni în cazul de față, pentru că se strecoară o zi nelucrătoare.

| Alex72836 explică (pentru anamariarot):

Multumesc!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Urgent cargus niste nesimtiti

andreia67
| andreia67 a răspuns:

24-48 ore. Sambata nu se preiau colete, doar se livreaza si doar daca expeditorul a precizat pe AWB "livrare sambata".

| Alex72836 explică (pentru andreia67):

Si cum vad daca pe awb scrie "livrare sambata"?

| andreia67 a răspuns (pentru Alex72836):

De obicei magazinul la care faci comanda are o bifa cu "livrare sambata". Daca nu are in principiu vine luni. Poti sa incerci sa suni la curier sambata la prima ora ca sa-ti ia coletul in masina pentru livrare.

| Alex72836 explică (pentru andreia67):

Mai devreme am sunat erau somnosrosi laughing) ce firma Doamne sunt niste incopetenti

| pustoica a răspuns:

Firma Gargus lucrează numai în zile lucrătoare, de obicei daca coletul nu este foarte greu ajunge in două-trei zile lucrătoare firește