| HiddenCat a întrebat:

In cateva zile o sa zbor cu avionul dar imi este frica chiar daca este a 7-8-a oara cu avionul si nu am patit nimic.As vrea sa scap de frica asta.

Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

Te inteleg, parca cand zbori te gandesti ca va cadea avionul si vei murii, si eu am avut senzatia aia...
Mesteca guma puternica de menta cand avionul decoleaza, trebuie sa fii optimist nu pesimist.Pentru ca nu o sa scapi de frica aia daca esti asa.

6 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Poate chiar avionul tau se va izbi in hotelul intercontinental.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Incearca sa cumperi o pastila de la farmacie, poti dormi in tot acest timp. N-are de ce sa-ti fie teama, esti in siguranta crede-ma nu se prabusesc avioanele asa de usor.

| Resurrection a răspuns:

Gandeste-te ca nu are ce sa se intample.

| pilaf a răspuns:

E puțin mai gre să scapi de această frică, mai ales că ai mai zburat. Tot ce poți face este fie să bei puțin alcool, cât să te "binedispui" dacă ești major(ă). Dacă nu, ia niște calmante sau ceva care să te ajute să dormi.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Stai calma! Avionul este cel mai sigur mijloc de transport la momentul acesta ..masini se lovesc mereu ..insa avionul este sigur. Mesteca guma, in timp ce zbori citeste ceva ..fii calma si gandeste pozitiv, totul o sa fie ok daca vei gandi pozitiv. Zbor placut! :*

| marelemariss a răspuns:

Pai, daca esti credincioasa fa o cruce, o rugaciune si ai incredere, daca nu ia unu doua trei pachete de guma mentolata cu fructe cum le vrei tu (de preferat mentolata) si mesteca tot zborul si incearca sa te calmezi.