| StilSanatos a întrebat:

In ce reletii va aflati cu parintii vostri? adica vorbiti orice? sau vorbiti mai multe cu prietenii? ati vrea sa schimbati ceva la parintii vostri? daca da ce? ast rasp voastre

13 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Eu si mama suntem foarte apropiate si pot sa-i spun orice.

| Butsilee a răspuns:

Nu stiu cum sa zic thinking Nici prea prea rea nici foarte foarte buna thinking nu eu niciodata nu vorbesc cu ei ei intra in vorba cu mine. Logic ca vorbesc mai mult cu prietenii. Da cam totthinking Poi...comportamentul,obiceiurile proaste, ticurile enervante, vorbele urate Si cand spun obiceiurile proaste sunt peste 1000 si nu exagerez rolling eyes absolut deloc rolling eyes si aici am spus de mama...De tata ce sa mai spun oh go on nu pra vorbesc cu el thinking decat cand mergem la cumparaturi laughing rolling on the floor big grin

| Orannginna a răspuns:

Am o relatie excelenta cu amandoi desi nu mai sunt impreuna. Mama imi este cea mai apropiata prietena, discutam deschis despre orice si ne sprijinim reciproc, dragostea ei este infinita iar tata de asemenea este un parinte model, calculat si care i'a dovedit de multe ori fiicei lui cat o iubeste. II ador pe amandoi. love struck

| Piscotel a răspuns:

Imi pare rau ca nu am avut ocazia sa-mi petrec timpul cu parintii mei. Serviciul tatalui si scoala mea ne-au separat inca de cand eram mica. Cred ca au incercat salvarea relatiei dintre noi in vacante, insa deja imi facusem toti prietenii departe de ei si ma simteam obligata oarecum sa ma duc sa stau cu mama si cu tata.

Sunt niste oameni extraordinari, mi-au oferit totul si chiar si de la distanta mi-au rezolvat problemele atunci cand am avut nevoie. Insa relatia noastra nu este una de prietenie ci una strict parinte-copil...si tocmai de aceea imi pare rau.

| costyn162 a răspuns:

Relatia mea cu parintii este foarte ok din punct de vedere al intelegerii. Dar, sincer, nu as putea sa vorbesc orice cu ei.Si eu sunt o fire mai introvertita dar sunt anumite lucruri pe care nu le-as putea discuta cu nimeni. Daca ar fi sa schimb ceva la parintii mei, i-as face mai actuali, mai moderni, pentru ca ma deranjeaza sa imi interzica ceva absolut normal in zilele noastre, doar pentru ca la vremea lor era interzis.

| ÅñdRa a răspuns:

Cu parintii mei ma inteleg extraordinar, avem o relatie de prietenie si nu imi este rusine sa le zic nimic.
Si un lucru care l-as schimba la ei ar fi sa nu ma mai streseze sa le arat cu cine ies{si aici ma refer la iubit}dar in rest e okhappy

| cucu a răspuns:

Pfuiii eu nu prea vb mai nimic cu ai mei... m`am cam inchis in mine si nu prea discut mare lucru.
acum nu mai pot schimba nimic e km tarziu sa ii fac sa inteleaga ultimii 10 ani din viata mea, pentru a avea o rel buna de acum.
--si asta nu o spun cu mandrie ci cu parere de rau. mi-as fi dorit din tot sufletul sa fie altfel poate nu faceam atatea alegeri gresite in viata.

| actrita a răspuns:

Imi pare rau ca nu mai sunt parintii tai, la mine tata nu mai e, si ma buqr ca ai avut o mama extraordinara asa cum si eu am acum.succes si pupici

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Ma inteleg cu ei bine, ma mai si cert da nu vorbesc orice cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mei de anul trecut nu mai sust, dar era o relatie extraordinara cu mama mai ales, vorbeam orice, nu cred ca-mi doream sa schimb ceva la mama mea, era asa cum si-ar dori-o un copil, sau un adult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In relatie de prietenie.
Zilele trecute ma bateam cu ei pe strada laughing)) ( bataie cu zapada nu alcevawinking ) rolling on the floor).
Am o mica problea cu mama pentru ca vrea mereu sa stie cu cine ies, unde ma duc etc...si ma deranjeaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau Alina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Am pierdut cea mai bună prietenă de suflet: mama. Era suportul meu moral, financiar.
Acum îl mai am doar pe tata. Sunt în relaţii bune că doar am grijă de el.
Pa, pa.