| PumpkinDoll a întrebat:

In ce situatii poate mandria fata de o persoana anume sa se transforme in invidie/ura?

1 răspuns:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Atunci când persoana te vorbește pe la spate, dacă e de sex opus „arată" niște forme de misoginism extrem, dacă e într-o relație înșală, cam astea mă „zgârie" pe mine „pe creier". La alții nu știu.
Bine, dacă înșală într-o relație în care n-am fost, persoana nu-mi mai dă aceeaș încredere pe care o aveam înainte, adică dacă aveam foarte multă încredere în acea persoană, după ce a devenit infidel/ă devin mai distantă, nu știu de ce.