| AcelOmCareStie a întrebat:

In ce tara mi-ar fi mai bine ca medic: Anglia, SUA, Canada, Australia, Romania, Quatar sau Maldive?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Acolo mi-e bine unde mi patria sau acolo mi-e patria unde mi-e bine? Gandeste-te bine la asta...

| doctorandus a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Fie painea cat de re', tot mai bine-n RFG.

3 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

In Canada.

| AndreiWeisz a răspuns:

Probabil Canada sau Australia de acolo, daca ar fi sa luam in calcul salariile, conditiile de viata, nivelul de trai, factori socio-economic etc. Cu toate acestea, iti recomand tarile nordice daca vrei strict salarii mai mari (Suedia, Norvegia, Finlanda), iar daca vrei mai aproape de casa, Austria.