| Dizzydizz a întrebat:

In cuvintele voastre, ce inseamna obiectiv si subiectiv?

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

A fi obiectiv, sau a vb din punct devedere obiectiv inseamna sa vb in general, incluzand toata lumea, sau vorbind despre un anumit domeniu.De ex atunci cand spunem "in general" vorbim dintr-o perspectiva obiectiva.Atunci cand vb despre tine, sau te dai ca exemplu, sau vorbesti din punctul tau de vedere, asta inseamna perspectiva subiectiva. Sper ca ai inteles.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Subiectiv-acea persoana care judeca totul punandu-si ampreta persoanala pe fiecare rationamenthappy
Obiectiv-persoane care gandesc la modul generalhee hee

| monyk a răspuns:

Buna, sa fi obiectiv inseamna sa fi la obiectiehee hee, adica sa spui lucrurilor pe nume, sa fi direct, eu asa inteleg obiectivitatea.
A subiectiv inseamna a spune mai pe ocolite, a interpreta lucrurile diferit, a folosi diferite mijloace si diferite expresii ca sa ocoleasca subiectul, opus obiectivului, care isi exprima parerea individual, bazandu-se si pe sentimente.

| Victoria a răspuns:

Obiectiv- detasat, realist, verosimil
Subiectiv- personal, cu implicatie emotionala

| alonet a răspuns:

Obiectiv cand PRIVESTI la un mar si vorbesti despre el, ceea ce vezi si simti pentru el sau despre el

si subiectiv e atunci cand GUSTI din acel mar si vorbesti despre el ceea ce vezi si simti despre el.

spor la "mere"

| Paaandaaa a răspuns:

Obiectiv:scurt si la obiect, sa spui lucrurile direct pe fata
subiectiv:exprima sentimentele tare fata de cineva sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obiectiv=adica cand i-ei o decizie nu tii cont ca iti e cel mai bun prieten sau cel mai mare dusman, faci ce crezi ca e corect
subiectiv=tii cont si de faptele pe care le-a facut inainte cand i-ei o hotararebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu neaprat o compunere despre lene si habar nu am ce sa scriu in ea plss ajutati`ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu neaprat o compunere despre lene si habar nu am ce sa scriu in ea plss ajutati`ma