| SelenaSirena a întrebat:

In fiecare zi sunt certat! Si chiar nu mai înțeleg de ce sa mai stau aici și sa pun aceasta întrebare! Mai bine mor! Fiecare zi din viata mea este irosita! Scoala parca ar trebui sa te învețe chesti noi! Dar mie mi-a adus doar depresie, stres și dorința de a muri! Voi ce credeți ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Daca vrei, sunt dispus sa ascult în privat fără grija ca vei fi judecat.

Un singur lucru sa faci, sa continui sa mergi mai departe! Fi tare și nu te lăsa.

Da știu, școală nu învață prea multe lucruri care ar trebuie sa te ajute în viitor dar, nu ai ce face, asta e sistemul de învățamant. Continua sa înveți chiar dacă nu iei 10 și 9, knvata in continuarea cât sa nu ramai corigent. Important este sa iei bacul, fără el, nu faci cam nimic, în rest, notele nu sunt importante.

Te sfătuiesc sa te apuci de un sport, eu fac box, cum acasă un sac de box și zilnic aproape merg și ma descarc acolo, ma eliberez de toate grijile, stresul și nervii pe care ii am, si chiar ajuta, după câteva sapt de antrenament la sac, am început sa gândesc altfel, sa am încrederea se sine mai ridicata și sa nu mi mai pese atata de orice rahat, nu vei putea face orice in viata asa ca nu merita sa te stresezi.

| Anonimboy17year a răspuns:

Daca vrei cred ca te pot consola in privat... si eu am trecut prin asta

| eijibanana75 a răspuns:

Dacă ești certat de ai tai nu știu ce pot zice pentru că am și eu niște probleme cu ai mei. În schimb dacă e de profesori spune-le părinților tăi sau unui coleg/prieten. Așa cel puțin fac eu. Varsăți nemulțumirile la un prieten. Poți începe conversația în gen „hei, vreau să te întreb ceva„ sau „ai puțin timp liber„, dar să fie un prieten de încredere.