| anonim_4396 a întrebat:

In momentul de fata sunt la un liceu bun, dar as vrea sa am mut deoarece nu cred ca voi termina cu medie prea mare. Liceul la care as vrea sa ma mut este unul de nivel mediu. Nu sunt sigur ca aprintii mei vor fi de acord cu decizia mea. Cum i-as putea convinge sa ma lase?

1 răspuns:
| Gabitza a răspuns:

Pur si simplu spunandu-le ca nu poti face fata, ca vrei ce e mai bine pentru tinr, iar in caz ca nu stiu, media din cei 4 ani la liceu conteaza foarte mult! Explica-le ca ori la liceul acela bun, ori la acela mediu, este aceeasi materie! Depinde doar de tine cat vrei sa inveti! Poti fi la un liceu mediu si sa fii slab, pentru ca nu ai placerea de a invata. Deci... bafta! happy