| AlexDorinel a întrebat:

In momentul in care vedeti aceasta intrebare deja a venit mama de la sedinta cu parintii. Urati-mi sanatate,nu stiu daca o sa mai fiu intreg cand vine
Ca idee, arata notele din catalog...la note proaste am un 4 un 5 si un 6
ce sa fac pana vine mama?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pana vine nu ai ce face decat sa te calmezi si sa te gandesti ca peste cativa ani asta nu va fi decat o amintire si nu va avea deloc semnificatia atat de grava din prezent. In viata sunt lucruri mult mai importante decat notele

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te calmezi.
Nu e sfârșitul lumii.
Oricui i se poate întâmpla să ia o notă proastă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si? ce ti-a facut?laughing

| crud a răspuns:

In primul rand, nu intra in panica. Tu trebuie sa stii ca, mai devreme sau mai tarziu, parintii afla despre note. Vei recunoaste ca ti-a fost teama sa-i spui despre notele rele, ca ai sperat sa le indrepti pana va afla si vei promite ca nu ii vei mai ascunde adevarul. Trebuie sa constientizezi ca parintii sunt mult mai suparati de ascunzisuri si de minciuni decat de o nota proasta. Daca tu le spui adevarul, ei stiu ca se pot baza pe tine si vor face orice ca sa te ajute; daca nu procedezi asa, ei vor considera ca nu s-a prins de tine educatia pe care ti-au dat-o si vor fi foarte mahniti. E foarte neplacut sa mearga la sedinta si sa afle de acolo lucrurile pe care le-ai fi putut spune tu, ca sa stie la ce sa se astepte si sa stie ce au de spus sau de facut.