| fuegobandit a întrebat:

In prima mea zi de liceu am foarte mari emotii si nu stiu cum sa scap de ele nu doar in liceu am emotii dar si in general ce pot face sa scap de aceste frici?

3 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Calmeaza-te ca nu ai ce sa patesti. E ca si la scoala numai ca ii spune liceu, nimic deosebit.

| StevenMetalhead a răspuns:

În primul rând întreabă-te ce ai de pierdut, adică "De ce mă tem?". Te temi că vei greși? Prin asta și învățăm. Adică emoțiile sunt ceva normal, te revezi cu colegii după atâta timp, profii, etc. Ca să scapi de frici, trebuie să înțelegi ce te face să fii fricos.

| Andrewquq a răspuns:

Actioneaza ca si cand nu ai cum sa dai gres. Pana la urma, ce ai de pierdut?