| negat1ve a întrebat:

In primul rand va salut pe toti si sper sa aveti rabdarea de a citi pana la capat! Deci sunt un tip de 19 ani si pana acum nu am avut nici o relatie. Pe cat de penibil suna pe atat de rau e! Deci sunt o fire foarte timida si desi am vazut ca nu rezolv nimic cu timiditatea parca nu pot fi altfel, mai alex cu o fata! Cand stau de vorba cu o persoana de sex feminin in general, mai ales sa imi si placa de ea, ma pierd total cu firea! Nu stiu ce sa vorbesc ma pierd in cuvinte si nu am nici un subiect pentru a vorbi! Inainte nu prea m-am preocupat de chestia asta dar acum chiar mi se pare o problema. Simt nevoia de a avea si eu o persoana de sex feminin langa mine, mai precis de a avea o prietena o relatie, si nu stiu cum si de unde sa incep! Sa zicem ca desi nu am experienta in asta, sunt destul de documentat in ceea ce priveste treaba asta cu fetele prietenele si problemele de cuplu, pentru ca invat din greselile prietenilor mei, ma mai sfatuiesc si ei si mi-au explicat mai multe lucruri, si am mai citit si anumite articole! Deci sa zice ca oarecum as avea o experienta acolo sau poate nu mi-ar fi atat de greu cu o fata. Desi intotdeauna m-am gandit "nu am eu fata de aia, sau e prea frumoasa pentru mine, sau aia trebuie' sa ai bani sa stea cu tine si etc" ei bine aceste chestii nu au facut decat sa ma descurajeze mai tare, iar pe parcurs am vazut ca nu chiar totul se rezuma la bani sau frumusete, ci prin simplul fapt sa stii sa te comporti si sa vorbesti cu acea tipa! Doar zic chestia asta...dar de cand ma stiu tot exemplele alea de mai sus le am in cap cand vad o fata Am vazut multe cupluri si alesul ei dupa parerea mea nu arata nici bine si la felul cum era imbracat nu parea sa fie vreun bogatas, deci chiar trebuie sa-mi scot chestiile alea din cap! In fine, o alta problema e ca eu sunt stabilit in strainatate de 3 ani, mai exact in Italia, si sincer vorbind nu am nici macar amici acolo dar apoi o iubita! Italiencele sincer nu sunt deloc frumoase iar romancele nu inteleg de ce se baga cu broscarii aia! In tara vin doar o data pe an in august si nu am timp de o relatie, + ca nu vreau sa incep o relatie sa punem suflet in acea luna iar dupa sa plec si sa ramanem cu gust amar! Deci chiar imi este ciuda cand vad pustanii astia de 14-17 ani deja plictisiti de relatii si stiu mult mai multe decat mine, iar eu nici nu am experimentat primul sarut! Simt nevoia de a avea o relatie si nu stiu cum sa incep, si ce sa fac in situatia mea, avand in vedere ca sunt si printre straini, sa incerc cu o broscoaica? sa caut o romanca? sa imi vad de treaba si incerc vara? ce si cum sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Mentosanee a răspuns:

Faptul ca nu ai avut nici o relatie nu e o problema, si eu am o varsta inaitata si nu am avut niciodata o relatie. Pustii aia de 14-17 ani sunt nispe prosti care isi bat joc e fete. Eu una cred ca nu ai nici o relatie si din pricina faptului ca nu ai lasat nici o fata sa te cunosca cu adevarat, din cauza timiditati. Nu te grabi, daca ajungi sa fii " bosedat " de problema asta clar nu o sa te ajute cu nimic. Astepta "ce-i al tau e pus de-o parte! ". :d sper ca te-am ajutat, eu una asa gandesc. Bafta!

| andreyyyyiii a răspuns:

Frate eu am 15 ani dar gandesc ca un om matur, alegeti o fata careti place si date pe langa ea imprietenestete cu ea fa-o sa va daca interioru au, depaseste emotile fa-o sa te placa asa cum esti si daca nu merge treci la alta ca sunt o gramada de gagici pe pamantu asta ce naibahappy sukkes