| 2420 a întrebat:

În seara aceasta când am fost să scot bani de la Unicredit mi-a rămas cardul bancar blocat în bancomat.

Chestia este că după ce am introdus cardul mi-a apărut scris pe ecran "bancomat nefuncțional".

Mâine dimineață la ora 10:00 când deschide banca voi merge să discut cu casierițele de la bancă pentru a îmi putea recupera cardul bancar.

Doresc să știu însă dacă vreo altă persoană mai poate să îmi folosească până atunci cardul bancar pentru a putea efectua plăți asta în cazul în care mâine dimineață ajunge altcineva la bancă înnaintea mea.

Știu că am greșit, dar există posibilitatea ca o altă persoană să recupereze cardul meu bancar inaintea mea și apoi să îmi și cheltuie toți banii de pe card?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, il vei avea maine, de la cei de la banca!
Nu are cum sa-ti ia nimeni cardul, odata ce este blocat in bancomat, iar cei de la banca nu pot sa-ti fure banii, chiar daca deschid bancomatul si scot cardurile de acolo.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu intra in panică. Nimeni nu poate retrage bani de pe cardul tău. Banca blocheaza automat cardul, astfel incat nimeni nu poate sa extragă bani. Mâine dimineață, te duci cu actul de identitate și îți recuperezi cardul. E simplu...