| Indira_Zeadin_1970 a întrebat:

In septembrie intru in anul final, anul 3. Trebuia cumva sa ma inscriu la licenta de la inceputul anului? Si ca sa intru in anul 3 mai trebuie sa mai fac ceva? Toate examenele dinainte sunt luate.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai întâi trebuie sa găsești un prof îndrumător de licența, îți recomand sa vorbesti de la începutul anului cu (ca sa nu ti-o ia cineva înainte) cu ce prof îți place ție și crezi ca s-ar implica și nu ar fi prea sever, apoi discutați tema de licența. Trebuie sa te înscrii și la secretariat dar uita-te in regulament, unele facultăți cer înscrierea la începutul anului și altele la sfârșitul anului.