| Anabelle13 a întrebat:

In septembrie mă mut cu traiul şi cu şcoala în Bucureşti (trăiesc în Chişinău) şi mă macină întrebările. Voi trece în clasa a 8-a. Deci aştept sfaturi despre studii, elevi, profesori, orice.

Răspuns Câştigător
| Unusable a răspuns:

Pai profesorii sunt buni dar depinde si de scoala la care mergi iar cat despre colegi sunt ok dar ca peste tot exista si unii care nu sunt asa ok sau unii cu fite dar na...ce sa faci... oricum nu este asa o mare diferenta doar ca nu mai faci rusa si faci engleza si franceza/germana (depinde la ce scoala mergi) si nu stiu ce ai mai vrea sa stii La finalul clasei a8-a se da un examen pentru a intra la liceu si poti cauta pe internet cum se face media de admitere la liceu in plus nu stiu ce as mai putea sa-ti spun

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Si mai exact, ce vrei sa stii?
Se fac 6 ore pe zi, nu mai faci limba rusa, in schimb faci franceza si engleza, teze dai la romana si mate iar la sfarsit de clasa a8-a dai un examen la romana si mate. In functie de ce note iei, o sa te duci la un liceu si profil ales de tine.