| anonim_4396 a întrebat:

In ultimele zile am fost tot mai trista, nu stiu de ce... m-am transformat din persoana vesela care eram mai demult, intr-o adolescenta deprimata fara nici un fel de gluma... vreau ca totul sa revina la normal sa fiu din nou eu, mai matura, mai puternica, mai increzatoare. Voi ce faceti cand aveti o depresie adolescentina de care nu mai scapati o perioada destul de indelungata de timp, oare are legatura cu maturizarea atat fizica cat si psihica?

2 răspunsuri:
| Joe_9187 a răspuns:

Am patit si eu asa de vreo 2 ori. Incearca sa iti petreci cat mai mult timp pe langa persoanele care te fac sa te simti inteleasa si care te inveselesc.O schimbare in viata ta cred ca e bine venita si ar putea sa te faca sa te simti mai bine.happy

| ulex a răspuns:

Da are legatura cu maturizarea adolescentului respectiv.Se intampla atunci cand adolescetul trece de la copil la adult sau se gaseste singur in fata unei probleme si nimeni nu-l poate ajuta...Joe are dreptate, stai pe langa cei dragi