| paty00 a întrebat:

In weekend as vrea sa-mi serbez ziua de nastere si nu ca nu as vrea dar am o mare problema: nu stiu pe cine sa invit, nimeni din cei pe care ii cunosc nu este un prieten adevarat in fond si simt ca m-as mintii singura daca as invita aceste persoane la ziua mea insa totodata nu vreau sa fiu singura.
Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| georgikk a răspuns:

Poi singer draga mea Paty nu mi-ar conveni nici sa stau singura, dar nici sa-mi serbez ziua cu niste persoane neagreate de mine, ori ti-o faci in familie cu cei dragi, ori incerci sa iti inviti 'prieteni' si poate te vei intelege mai bine.

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Eu sunt in situatia asta dintotdeauna si este foarte simplu: nu mai faci nimic sau serbezi in familie, daca esti apropiata de ai tai sau alte rude. Nu trebuie sa faci cine stie ce, in fond, e doar o simpla zi in care iti schimbi varsta, este important, insa prea este overrated, dupa parerea mea. Poti foarte bine sa ai o zi de nastere fericita si singura, eu una stiu ca pot, acum depinde si de personalitatea ta, fiindca eu sunt introvertita si ma pot bucura singura de astfel de lucruri happy. Nu vad rostul in a invita persoane fata de care nu te simti bine si pe care nici macar nu le consideri prieteni, doar asa, ca sa faci ceva.

| Adixuuu a răspuns:

Asta e o problema destul de mare incearca sa inviti din familie (verisori) insa in legatura cu prietenii poate merge daca ti faci o lista cu prietenii apoi selectezi din cei mai apropiati.ce conteaza este sa te simti bine si sa te bucuri de ziua ta de nastere.Multa bafta

| morningstar a răspuns:

Nu este obligatoriu sa petreci cu prietenii, odata ce nu iti face mare placere. O petrecere frumoasa poate fi si in familie.