| Genevaaa a întrebat:

Inainte nu suportam sa stau in casa, voiam sa ies desi nu prea aveam cu cine. Voiam sa socializez cu acei cativa amici pe care ii aveam (si am). In urma cu ceva timp s-a mutat prin zona un baiat si ne intelegem f bine si am iesit afara de cateva ori, vorbim cu orele pe apel, dar am inceput să nu mai vorbesc asa mult aproape deloc, ma simt plictisita, nu mai simt nevoia sa ies afara ci dimpotriva, nu am chef, adica simt ca nu am chef sa mai vorbesc cu nimeni si doar sa stau in casă. Ce mi se intampla? Nu vreau sa pierd aceasta prietenie, la inceput ne-am inteles bine dar cum eu nu incerc chestii noi, abia vorbesc si il plictisesc. El vrea să iesim, sa vorbim etc sad dar nu stiu ce mi se intampla. Nu mai am chef de nimeni si nimic

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai chef, îți faci. nu pricep cum îți place să vorbești cu cineva dar totuși nu vrei să si ieșiți să vorbiți adevărat... ieși cu el măcar o dată și gata, măcar știi că ai ieșit și nu ți-a plăcut, nu doar ți-ai făcut filme aiurea

| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să ieși dacă nu simți asta.

| AlaSwek a răspuns:

Buna seara. Nu sta in casa, pentru ca te vei închide pe tine însuți, si vei ajunge intr o stare de anxietate, disconfort. Iesi si tu afara, ca nu moare nimeni, iesiti undeva, asa reușiți să vă împrieteniti mai mult si sa cunoasteti persoane noi. Totu depinde de tine! Seara minunată

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Daca nu simti nevoia sa iesi cu el, inseamna ca nu iti place suficient de mult. Prietenia oricum va dura chiar daca e prin telefon sau afara. Sunteti doar prieteni oricum. Daca era vorba de sentimente, nu mai puneai intrebarea asta aici happy. Ieseai direct. Parerea mea