| croissant a întrebat:

Încep să regret că am achiziționat aparatele auditive pentru că îmi este rușine să le port... Ce sa fac? Să returnez? Nu știu dacă se poate

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Draga mea, este mult mai jenant si cumva rusinos sa vorbeasca oamenii cu tine si tu sa nu auzi ce ti se spune, decat sa ai aparat auditiv, de care ar trebui sa fii foarte mandra si fericita, ca-ti ajuta urechile, auzind cu usurinta pe toata lumea, fiind in final "normala" ca noi toti, ceilalti.

Te rog mult nu returna aparatul, poarta-l macar 1 luna de zile sa vezi ce pierzi... si sa vezi cat de apreciata si admirata vei fii.
habar nu ai cate porti si avantaje ti se deschid in viata, cand ai auzul refacut.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și când auzi bine cum e?

| sierra1 a răspuns:

și fără ele auzi ok?

| antoniaprr90 a răspuns:

Nu e nimic anormal in a purta aparat auditiv. Nu ai nici un motiv sa iti fie rusine

| Albert8953 a răspuns:

Atâta timp cât te făce sa auzi mai bine nu ar trebui să-ți fie rușine.