| Ghiya444 a întrebat:

Inchisoare sau liceu? Unde e mai bine? Eu cred ca la inchisoare

12 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

In cazul tau, la scoala de corectie. Mai ai cativa ani pana sa poti ajunge la o inchisoare happy

| Andreeush a răspuns:

Cred că nu știi ce vorbești!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cui nu ii place la scoala are sanse mai mari sa ajunga la inchisoare...

| Fatamuntilor a răspuns:

...sau sa te apuci de munca!
termini cele 10 clase obigatorii, iti cauti ceva de munca, la 16 ani e dificil, macar ca trebuie sa semneze parintii pentru tine, Ca necalificat desigur! Asta in primii doi ani pana ajungi la mojorat. Poate parintii de nu =ti va cere bani dechirie, mancare, haine.
Dupa ce faci 18 ani, muncesti si mai mult pentru ca trebuie sa iti platesti chiria sau o gazda, mancare, facturi, daca parintii tai nu mai au obligatia sa tina un trantor!
Iti place scenariul asta?

| David221 a răspuns:

Mhm deci iti răspund sincer la această întrebare -inchisoarea ie wax?*funda?*

| Adry05 a răspuns:

La inchisoare clar, doar e minunat sa stai prins ani intregi intre 4 pereti.

| Ghiya444 explică (pentru Adry05):

Exact ca la scoala

| Adry05 a răspuns (pentru Ghiya444):

Da, ca doar locuiesti in liceu, nu te duci acasa dupa 5-6 ore

| Ghiya444 explică (pentru Adry05):

6 ore pe zi timp de 4 ani sau 1 an intreg? Se pune si timpul de facut teme/meditatii/prefatire pentru examene

| Adry05 a răspuns (pentru Ghiya444):

Atunci du te la închisoare, sau apuca te de munca, sa vedem daca preferi munca in locul liceului unde ai vacanța 2 săptămâni de craciun, 1 de paste, vara întreagă etc? mor cu voi care la cele mai mici greutăți faceți de parca cine stie ce viață dură ati avea. Abia astpet sa ajungeți sa dati de greu pe bune sa realizati ce prosti erați sa considerați liceul greu

| Ghiya444 explică (pentru Adry05):

Ce grele in viata mai grele decat liceul visezi? Tu te auzi ce zici? Cand esti adult iti faci viata cum vrei tu. Poti fii cine vrei: petrecaret, cititor, milionar, gunoier, matematician... posibilitatile sunt multe. Tu alegi ce vrei sa faci, dar pana la 18 ani esti la mana altora...

| Adry05 a răspuns (pentru Ghiya444):

Mai vorbim cand ajungi acolo laughing))) na mir ca la liceu mai esti atat de naiv