| kiteen a întrebat:

Increderea in sine iti da curaj. Ce parere aveti si cum se poate dobandi ea?

Răspuns Câştigător
| Amidepsi a răspuns:

Nu poti trata o problema daca nu sti cauza.de ce nu ai incredere? daca sti asta sti si ce sa faci.personal te sfatuiesc sa compari cine esti cu cine vrei sa fi(poti gasi asemanari neasteptate)bafta!

1 răspuns:
| iReal96 a răspuns:

Daca te referi cum se poate dobandi increderea in tine.pai daca faci ceva.fa-l bine pana la capat.nu lasa lucru neterminat.si daca faci ceva.de ex : un sport.nu-l face de dragu de a avea de unde pleca si de unde veni.fa-l ca iti place.nu de obligatie.de ex: antrenorul scolii. unde inveti te intreba : vrei sa te inscri in cupa de footbal / rugby/inot? el te intreaba asta stiind.ca inainte tu ai practicat acel sport.tu daca ai facut totul.din obligatie (sportul) nu ai incredere in tine.si nu.vii.la cupa.dar, daca stii c-ai facut acel sport din suflet.si ca ti-a placut o sa ai incredere.deci concluzie : nu lasa lucrurile la mijloc, du-le pana la capat.pa sper ca te-am ajutat!