| anonim_4396 a întrebat:

Intr`o zi cand am mai fost la iubitul prietenei mele, a venit Gelu. Atunci am ramas peste noapte acolo. La un moment dat, prietena mea s`a retras in alta camera cu iubitul ei, iar eu am ramas cu gelu. ne-am jucat pana tarziu la comp, am vorbit, apoi ne-am uitat la un film. Am adormit imediat. Dimineata, eram in bratzele lui gelu. [Atunci am aflat ca el este soldat`marinar, lucreaza in Constanta, ca vine cam o data pe luna acasa, in Galati, iar atunci sta cateva zile, in functie de zilele libere, In rest, este mereu pe mare.]
Ziua urmatoare a plecat in Constanta. Desi nu ma simteam atrasa de el, i-am cerut iubitului prietenei mele numarul lui, poate voi mai vorbi cu el candva. A ramas mirat ca l`am sunat, dar s`a bucurat. Nu mai speram sa mai zica ceva ceva timp. M`am inselat. Am inceput sa vorbim prin mesaje, ma suna in fiecare noapte si vorbeam despre toate lucrurile pana aproape adormeam. Intr`o noapte mi-a spus ca ii place de mine, cum gandesc, cum vorbesc si ca nu crede ca s`ar plictisi langa mine. mi-a spus ca din tot ceea ce am vorbit si-a dat seama ca avem si pareri cotradictorii, dar ca si-ar dori sa fim impreuna daca vreodata se va ivi ocazia. Pe moment am ramas indiferenta la tot ce`mi spunea, dar incet mi-am dat seama ca si eu simteam la fel. Trebuia sa vina acasa pe 24, dar a venit pe 18.
Pe 19 ne-am vazut la prietena mea cea mai buna acasa. Ea statea cu iubitul ei, iar eu cu gelu. am facut raffaello impreuna, si am vorbit foarte mult. Am aflat ca familia lui s`a destramat cand el avea un an, si ca nu`si cunoaste mama, a fost crescut de bunici, dar mi-am dat seama ca a avut ambitia sa se chinuie sa ajunga undeva. Cand i-am dat cadoul s`a uitat ciudat la mine, mi-a spus ca nu se astepta, ca a fost o surpriza placuta si m`a strans in bratze.
Ieri, pe 20, am fost la iubitul prietenei mele acasa. Iar, prietena mea si cu iubitul ei au plecat si ne-au lasat singuri. ne-am gadilat si am ras, am vorbit despre multe lucruri. Apoi, stateam intinsi pe pat si vorbeam, cand, din senin m`a sarutat. Simteam ca mi se ridica sufletul si nu vroiam sa ma dezlipesc de el. M`am cuibarit la pieptul lui. El mi-a spus ca vrea sa fim impreuna, dar nu stie daca eu vreau in situatia asta. [el muncind in constanta] mi-a spus ca in timpul vacantzei putem merge sa stam toti4 la mare la el, si daca vom fi impreuna pana intru la facultate, daca o fac in constanta, vom putea fi si mai aproape. Ma mira ca vorbea atat de departe in timp. Dar mi-a explicat, mi-a spus ca el vrea ceva serios, ca are incredere ca va fi bine daca facem pasul acesta.
Aseara am dormit iar cu el, de data asta la prietena mea acasa. Am facut karaoke, am dansat, ma strangea in brate si`mi canta, ma ridica in bratze si ma saruta apasat si dulce. N`a incercat nimic, mira`m`as, mi-a spus ca n`ar vrea sa regret nicio clipa in care stau cu el. Toata noaptea am ras, am vorbit si am ras. Cand prindea un moment sa ma stranga in bratze, ma saruta intr-un mod ce`mi dadea fiori. La un moment dat, stateam intinsi pe podea, morti de cald de la atat dans si cantat, iar eu il priveam direct in ochi. mi-a spus sa nu-l mai privesc asa, ca`l privesc cu drag. La 6 dimineata stateam la geam si vorbeam. Apoi ne-am culcat. Cand eram pe punctul sa adorm, l`am observant treaz. mi-a spus ca se gandeste la noi, la cum sa fie bine. mi-a spus ca de mult si-ar fi dorit sa aiba o familie de mic, dar ca el chiar vrea sa aiba una. mi-a descris un scenariu magnific, despre cum ar fi peste ceva timp daca am fi impreuna, o familie. Am adormit in bratzele lui. Dimineata, pe la 10-11, ne-am trezit, mi-a spus ca va pleca pana duminica la Focsani, la tatal sau. M`a sarutat dulce, mi-a spus ca ii va fi dor de mine, m`a strans tare in bratze, apoi a plecat.
Pana acum n`a dat niciun semn, i-am trimis un sms, dar banuiesc ca profita de timpul pe care il are alaturi de tatal sau.
Enigma mea este: sa imi incurc viata cu un barbat care e mereu plecat? Oare ar fi bine sa-l vad asa rar, oare nu`mi va fi prea dor? Oare nu voi regreta? Si multe multe intrebari ma framanta acum... nu stiu daca se merita, daca e bine. cand e langa mine simt ca toata lumea ar putea sa dispara; cand e plecat, simt ca am nevoie de o imbratisare de`a lui. Dar stiu, stiu ca mai vorbeste si cu alte fete, si nu`i pot reprosa, pentru ca si eu sunt angajata intr-o relatie, care desi nu merge cum trebuie, tot este. [prietenul meu se poarta cu mine in valuri, un timp ma iubeste, apoi un timp nu ma baga in seama... si cam de cand am inceput sa vorbesc cu gelu, probabil ca simte ca ma pierde si se poarta exemplar cu mine, dar il stiu cum e daca nu e amenintat, dar n`as vrea sa sufar daca renunt la el pentru gelu.] si chiar daca poate parea ca nu stiu ce rveau, eu stiu ce vreau. Vreau sa fiu fericita cu un barbat care merita. Ceea ce nu stiu este, care din ei merita... pentru ca daca as sti ca ma complic aiurea cu gelu, l`as lasa in pace, iar daca as sti ca merita, ca si el va simti ceva puternic pentru mine, m`as desparti de prietenul meu.
Nu vreau sa ma judecati. Vreau un sfat, o idee, daca vreti sa ma judecati, trimiteti`mi un mesaj privat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Andreeagen a răspuns:

Ce poveste :X u ai fi buna de scriitoare
Din cate am inteles eu prietenu asta al tau nu te prea iubeste... si nici u pe el Sin cate ne spui u noua se vede k ti mai mult al gelu asta...
In caz k il iubesti cred ca ai putea sa il astepti...
Tu esti cea mai in masura sa iei o decizie
eu una in locul tau as vedea care dintre ei doi ma iubeste mai mult sau am rog care ma iubeste si care nu si as pune in balanta sentimentele mele fata de iubitul meu si fata de gelu

Decizia itia partine.numai binehappy

11 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E frumos sa visezi... dar din cate ai povestit... nu esti pregatita sa ai o relatie serioasa, de lunga durata care sa duca la o casatorie... Iti place gelu, te-a facut sa te simti minunat... dar totusi ai prieten... Esti constienta ca l-ai inselat? Dupa parerea mea lucrurile stau in felul urmator: Gelu vrea o relatie serioasa care sa duca la casatorie/familie/copii etc... si vrea sa fii tu (sau nu neaparat tu) cea cu care isi intemeiaza o familie... O alta posibilitate ar fi... (nu-l cunosc, nu pot sa-ti spun sigur) sa vorbeasca despre astea tocmai pentru a te cuceri, pentru a te baga in pat... Citisem intr-o carte ca unii barbati fac asta... Cam asta cred ca ar putea fi cu gelu...
Tu... esti nehotarata... credeai ca vrei sa fii cu prietenul tau... dar nu va mai prea intelegeati... Acum a aparut si tipul asta... Ai putea sa-l parasesti... dar nu stii daca merita...
Despre prietenul tau ai spus prea putine... De cat timp esti cu el? Tineti unul la celalalt? Ar fi momentul sa porti o discutie sincera, serioasa si deschisa cu prietenul tau... Gandeste-te ce vrei, vezi ce vrea... si vezi ce puteti face sa obtineti asta... Cat despre dilema ta... care dintre ei merita... Te-ai gandit ca poate niciunul dintre ei nu merita?

| DoomNEzeu a răspuns:

Sincer daca voi va intelegeti f bine, u ai de ce sa iti faci griji happy

| DoomNEzeu a răspuns:

Nu* ai de ce sa iti faci grii...ca se intelegea cu totul altceva

| ellene a răspuns:

Da...este foarte frumoasa povestea ta dar de multe ori asemenea vise se termina prost...nu ai precizat ce varsta aveti (tu, Gelu, prietenul tau), de cand esti cu prietenul tau, cum va intelegeti, daca ti-ai inceput viata sexuala cu el. Eu daca eram in locul actualului tau prieten nu te lasam sa dormi atatea nopti cu Gelu...asta se numeste inselat. Tie ti-ar fi placut ca prietenul tau sa faca asa cu o fata? Eu zic sa faci cum iti dicteaza inima dar sa nu alergi dupa 2 iepuri ...ca s-ar putea sa nu prinzi niciunul happy

| tremuriciiuliana a răspuns:

Lara nu am de ce sa te judec as vrea sati povestesc si povestea mea care e foarte asemanatoare cu tine nu stiu sati trimit mesaj privit te rog lasa-mi tu un mesaj cu id tau al meu este iuli_andreea67. Atat vreau sa-ti spun daca iubesti distanta te apropie mai mult si sa-ti dau doar un explu sunt impreuna cu prietenul meu de o luna si el luni pleca in franta de unde nu mai vine un an ca sa-ti povestesc mai multe ia id meu si vorbim bafta

| VladDu a răspuns:

E cam greu cu iuberea la distanta, dar tu faci cum stiiwinking.

| just4fun_8801 a răspuns:

Pe tine cred ca te-a inspirat Creanga cu aminitri din copilarie.Nu puteai sa scrii scurt si la obiect?

| cristiyana a răspuns:

E complicata povestea ta... dar crede-ma ca am patit-o si eu.numai ca nici unul din ei nu erau la distanta ba chiar erau vecini si prieteni.si am facut o greseala. i-am tot schimbat de vreo 6-7 ori urmand sa se certe intre ei.nu am vrut asta.acum s-au linistit apele un pic.desi a trecut un an si ceva tin la aman2.inainte nu stiam la care mai mult dar acum stiu pe care il iubesc sincer happy vsi mi-am dat seama de un lucru, timpul le rezolva pe toate si ink ceva:nu te grabi sa iei o decizie.lasa totul sa vina de la sine. o sa vezi ca va fi bine.succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vrei tu sa-ti las numarul de telefon si sa-mi povestesti acolo? chiar nu am rabdare sa citesc tot, si tu nu ai pus nimic picant la inceput sa stiu ca merita. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@doomnezeu le tu chiar ai citit?rolling on the floor
eu invart o cafea, ca alcoolul din cluburile pline de pitzipoance reiese pe TPU si nu as vrea sa pierd nimicbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salhappy eu am o relatie la distanta de 2 anibig grin distanta...insemnand romania-italiahappy acum sunt la el in italia, e greu dar a meritatbig grin daca simti ca poate fi ceva serios si frumos, incearca. succesbatting eyelashes