| andreiyo50 a întrebat:

Intr-o zi ma intorceam de la scoala cu 3 colegi de-ai mei. In drum spre troleibuz m-a intalnit cu o fata de care stiam ca merge cu acelasi troleibuz ca si mine, dar nu stiam altceva despre ea. Ne-am salutat si m-a intrebat cu ce troleibuz plec. I-am zis: "cu urmatorul" si mi-a zis ca se duce pana la un supermarket din apropiere. Ea era insotita de inca o fata pe care nu o cunosteam. Am mers mai departe spre statie si un coleg mi-a zis ca ar fi trebuit sa ma duc cu ea, sa n-o las singura. Eu am luat urmatorul troleu si am plecat. Intrebarea mea este: oare am facut bine ca am plecat sau trebuia sa merg cu ea? (am ales sa nu merg pentru ca nu stiam nimic de ea si nici de fata de care era insotita).

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred ca era cea mai buna solutie avand in vedere situatia. Ea avea companie si poate nu putea sa se comporte asa cum ar fi vrut cu tine. Poate ar fi refuzat compania ta ( foarte probabil ). Daca spui ca o vezi mereu inseamna ca o sa mai ai ocazia sa o vezi. Probabil vei avea ocazia sa porti cu ea o conversatie mai lunga si vei avea sansa de a o cunoaste mai bine. Nu te gandi la ce a fost, cred ca ai procedat corect. Dar incearca sa profiti de orice sansa mai apare daca o mai vezi si e singura. Succes!

| Ramonaaaa a răspuns:

Stai ca nu intelegraised eyebrows. De ce trebuia sa mergi cu ea? Are "afaceri" ilegale? Are ocupatii nepotrivite?raised eyebrows. Bineinteles ca nu trebuia sa mergi cu ea. Daca vroiati sa va cunoasteti foloseati replicile "vechi":"Buna.Eu sunt Andrei." si "Buna.Eu sunt...","Vreau si eu id tau."Puteai sa o intrebi:"Merg si eu cu tine sau te astept aici?". Daca nu ti'a dat de inteles ca ar vrea sa mergi si tu atunci poate ar fi vrut sa NU vii sau sa vorbeasca [virgula]"ca intre fete"cu cealalta.
Poate faci rost de id ei si mai vorbiti voihappy. Succesbig grin.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiyo50 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| claudiuxs a răspuns:

Bizar, daca o placi mergi cu ea, daca nu continuati viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un blog unde ai ce discuta