| NUUSTIU a întrebat:

Intrebare doar pentru fete. Dexi ieri mi-a venit ciclul si folosesc foarte multe absorbante deoarece imi curge mult. Mai am doar 2 absorbante si nu am cum sa merg sa imi cumpar. Ce as putea sa fac.

Răspuns Câştigător
| AndreeaaaaX a răspuns:

Pai ca sa nu mai folosesti atat de multe absobantee ar fi cazul sa pui si putina vataabig grinhappy!

Asa am facut si eu pana m`am folosit de vata...La inceput o sa ti se para incomod dar te obisnuiestibig grin!

Sper ca te-am ajutatbig grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Improvizații și artificii.
Tifon curat, vată sterilă, utilizarea unui material care ajută la absorbire. În trecut nu erau cunoscute vata, tampoanele interne și externe, etc. ci se foloseau diferite materiale textile!
Și de ce nu poți merge să-ți cumperi?
Învață să-ți procuri din timp tot ce-ți trebuie pentru aceste zile delicate din lună.
Pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.Nu pune hartie igiena.Se va umple in maxim 20-30 minute. E bine ideea cu vata.Nici nu te patezi.La nevoie sa stii ca e bunahappy

| Crisu a răspuns:

Roaga o prietena sa-ti aduca, sau pe cineva.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Pe langa absorbant iti mai pui si o bucata de hartie igienica si cand mergi la baie in loc sa scimbi absorbantul schimbi hartia aia.

| AlExAnDrA_4061 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...ai putea sa-ti pui vata, chiar daca nu e deloc confortabil.

| Luanaaa a răspuns:

Pai; Ai vreo prietena in apropiere de la care poti cere? Mama ta sau; nu stiu; daca nu mai poti merge sa iti cumperi...inainte femeile foloseau vata in loc de absorbante.trebuie sa ai prin casa. e foarte infonfortabil te anunt:*altceva nu stiu. pupic;*

| adu_1447 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu poti merge sa-ti cumperi!? confused Roaga o prietena sa iti cumpere si sa ti le aduca, daca chiar nu poti iesi afara.

| gzabi a răspuns:

O solutie daca nu te poti deplasa este sa-ti comanzi online absorbante, aici poti sa vezi cateva modele de absorbante cu grad ridicat de absorbtie utile atat pentru menstruatie, lohii cat si incontinenta
http://www.mamiko.ro/194-Absorbante-SENI

| mihaitainfoidevita a răspuns:

Nu are impotanta ca suntem fete sau baieti igiena e la fel fiindca suntem la fel de vulnerabili si delicati iar a fi baiat nu inseamna ca avand muchi mai tari nu suntem si noi delicati si vulnerabili ca fetele deci, cel mai important din toate discutiile e sa vizualizati toti cand folositi aceste produse sa fie STERILE altfel, ne imbolnavim. Si inca ceva, ciudat mai suntem creati, vreau sa spun, foarte sensibili dar macar sa folosim Sentimente intre noi pe parcursul vietii sa nu ne lasam condusi de Instictul Animalic si sa luptam cu acest obstacol iar cand reusim ne definim ca Oameni cum sunt si aici pe TPU si i-mi pare bine. Felicitari pentru afectiune din partea tututor care participa la aceasta Nobila Organizatie.