| Dominicc a întrebat:

Intrebare intrebare.

Ce parere aveti despre persoanele, baieti care se dau smecheri?

Anul asta m-au mutat de la un profil la altul. Si la profilul asta sunt numai baieti. Nu ii inghit pe toti cum nici ei pe mine. Eu fiind de la alta clasa sunt pe afara. Ei au grupul lor. Problema este ca se cred smecheri pentru mine si restul care am mai venit noi. Dar eu nu ii suport pe astia asa ca nu am rabdare si ma iau cu ei in gura. Adiac stiti cum sunt baieti cand se cred tari si mari. Bun. Faza e ca de la cearta se ajunge la, stiti voi ce. Mai aveam putin si ne luam si de aia. Numi ca smecheru de incepu sa comenteze ma apuca de bluza si incepu sa imi vorbeasca din ce in ce mai urat. L.am apucat si eu si nu ii placu. Incepu cu vorbe mai urate. Pana la urma a inceput doar sa vorbeasca si sa zica ca fug sau ca nu sunt in stare sa ne batem. Dece a zis asta?
Pentru ca am zis sa se potoleasca ca eu nu vreau probleme anul asta. Nu vreau sa ma bat pentru ca si asa el are 19 ani si degeaba, are mintea unuia ed 15. Majoritatea au peste 18 ani si degeaba. Sunt toti tari in gura si gata sa te "faca". Eu nu vreau sa am probleme din cauza lor. In 4 ani de scoala nu m-am batut niciodata cu colegii. Nu imi sta in caracter sa ma iau cu ei la bataie, mai ales la scoala. Nu pot zice ca sunt prea moale, dar nu chiar asa.

Ce sa le mai fac astora? Nu ii mai inghit. Nu sunt nici eu calm cand ii aud ca ma critica ca nu stiu ce. Maine iar dau de ei Iar ii aud ca am fugit de bataie. Oare rezolvam ceva daca stateam si ma luam si eu cu tipu la bataie?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu merge cu vorba buna ar trebui sa le dai un pumn in bot asa sa le cada cativa dinti, daca treci peste ei poate fi mai rau dar dc nu incerci sa iti faci si tu niste amici pe acolo sa mergeti in grup catre ceilalti si o faceti lata? chiar daca nu e o optiune bine vazuta pe plan de studiu macar sti ca o sa ai pace dupa aia.

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu, chiar nu te sfatuiesc sa te bati cu ei? De ce sa te cobori la gradul lor de maimute tupeiste.
Nu este frumos din partea lor ca nu ti-au dat o sansa sa te itegrezi, dar oricum tu trebuie sa-ti vezi e treaba ta! Ignorai! Trateazai cu superioritate si indiferenta. Asta va durea. La un moment dat se vor plictisi sa vb cu pereti si te vor lasa in pace.
Dar nici tu nu le mai acorda atata importanta. Adica, te rog! Intr-adevar nu trebuie sa-ti faci conflicte mari, deci per-total ai reactionat binebatting eyelashes

| Vizitiul a răspuns:

Cu bataia nu rezolvi nimic, ba mai mult, nu faci decat sa complici situatia. Nu este nevoie de o bataie sora cu moartea, ci doar de o palma pentru a intra in aceiasi oala cu cel care te-a starnit. O vorba inteleapta doare mai tare in comparatie cu o palma sau un pumn. Un atac la nivel psihic este mai puternic in comparatie cu unul la nivel fizic. Orice ignorant stie sa se bata, dar nu oricine stie sa eludeze o bataie. E mare lucru sa -ti poti stapani furia, e mare lucru sa raspunzi unui atac c-o vorba inteleapta.
Intr-un fel, obiectivul lor prinde viata, adica isi doresc sa te agaseze, si izbutesc. Incearca sa nu mai dai curs obiectivului lor, incearca sa fii indolent la orice replica venita din partea lor. Stiu ca se aduna nervi si e greu, dar nu irealizabil. Ca ultim sfat, ambitioneaza-te, pune accent pe orele de curs, studiaza temeinic, priveaza-te de superficialitate in ceea ce priveste orele de curs si pregatirea temelor. Acolo se vede cine-i smecherul! Acolo ai ocazia sa le razi in nas, amice.

| nodeerskulls a răspuns:

Nu te pune cu prostii, ca te aduc la nivelul lor si te bat cu experienta.

| GrEen_2189 a răspuns:

Nu ai pentru ce. Da-i in plata Domnului. Unde nu e, nu cerehappy."Cu tacerea ii frigi pielea" imi spune diriga cand ma enervez big grin.