| Maxim96 a întrebat:

Intrebare pentru adolescenti.Cum credeti ca e mai bine sa ai parinti tineri de 25-40 de ani sau mai varstnici? Cu care credeti ca e mai usor de inteles?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Logic că mai tineri, ei ar fi mult mai contemporani cu noi şi ne-ar înţelege mult mai bine.

| ascovit a răspuns:

Bineinteles ca acum fiecare iti va raspunde ca si-ar dori parintii tineri.
Nu cred ca varsta e un lucru atat de important, am vazut "n" familii tipice in care parintii tineri isi lasau copiii mai libertini pe cand cei varstnici ii tineu din scurt. La fel de bine am vazut "n" familii in care parintii tineri erau mia ocnservatori, isi tineau din scurt copiii, ca vezi Doamne ei stiu ce se poate intampla, si parinti varstnici care le dadeau mai multa libertate copiilor pe motiv ca "au fost is ei astfel si inteleg situatia". Culmea, stau la sat si am observat ca parintii "mai batrani" se potrivesc preponderent cu a2a situatie.
Din punctul meu de vedere, referindu-ma la intrebarea ta, ar fi de ales intre parinti conservatori si neconservatori, decat tineri si batrani.
O zi buna! Bafta cu parintii taiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescent cu părinți de 25 de ani nu e chiar atât de normal, ieși la o terasă ceva, îi vezi și pe ei acolo. Dă-o naibii.
La 50 de ani te urlă că nu-i asculți, că pe vremea lor era altfel, și copii stăteau acasă, că ei nu umblau cu băieți/fete aiurea bla-bla-bla.
Deci cel mai bine e să fie între, pe la 37-48(cel mult).,.Te înțeleg, au și ei ceva legătură cu prezentul și necesitățile unui adolescent.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Parintii mei st destul de tineri si ma inteleg binisor cu ei. Ai tai cum st /

| Maxim96 explică (pentru asdfcffcvgvv123):

Ai mei sunt mai in varsta mama are 50, iar tata 59 si ma inteleg greu cu ei, sunt de moda veche.Eu am 17 ani.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns (pentru Maxim96):

Te inteleg...

| Angie95 a răspuns:

Eu personal as prefera sa am parintii tineri. Cu ei discuti altfel si m-as intelege cu ei ca si cu prietenii mei. Asta e partea frumoasa cand ai parintii tineri! happy

| Cristiana1996 a răspuns:

Eu spun ca parinti mai tineri sunt o optiune mai buna deoarece cu acestia copii pot comunica mai bine ...sunt mai apropiate generatile

| XxXAnoXxX a răspuns:

Eu zic ca cu parinti tineri pentru ca ei te inteleg mai bine, dar cu parinti batrani ii dezastru. funda?