| Goddessss a întrebat:

Întrebare pentru băieți.
Preferați ca prietena voastră să poarte machiaj sau nu? Contează chestia aceasta? Când zic machiaj nu mă refer la tone de glet ci la un machiaj natural, finuț, care scoate in evidență trăsăturile faciale.
De exemplu, spuneți-mi ce culoare de ruj v-ar atrage. Ce părere aveți de un ruj roșu inchis, dar de un nude? Cate produse de machiaj ați dori ca prietena voastră să folosească?
Spuneți-mi ce urâți cel mai mult.
De exemplu: un ruj negru, prea mult blush, iluminator etc.
Aștept părerile voastre...✌

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adica cum sa fii un obiect sexual cat mai bun,sa vedem, cu machiaj, ruj roșu inchis, sani afara, fusta cat mai scurta, ca sa demonstrezi ce esti un simplu obiect sexual de care ne folosim apoi tragem apa laughing

| Sofer a răspuns:

Urasc sa se dea cu un machiaj exagerat si exagereaza cu rujatatul.
Urasc cand se da cu ruj si sta acasa.

| Plato a răspuns:

Cat timp nu vorbim despre glet, nu ma deranjeaza machiajul, nu ma deranjeaza nici lipsa lui.
Visiniu mat cred ca e cel mai fain. Habar nu am ce inseamna "nude" in contextul asta.
Orice e in exces, aia "urasc" cel mai mult. Cat timp e aplicat cu trafaletul, sigur e urat.

| Goddessss explică (pentru Plato):

Mulțumesc frumos de răspuns!
Btw: ador vișiniul mat( printre culorile mele favorite).
"Nude" sunt niste culori mai interesante. Se aseamănă într-un fel sau altul cu pielea și difera de la roz până la maro. Chestia cu ele, este că niciodată nu par exagerate sau fake ca și niste culori extravagante( gen verde, portocaliu, etc).

Răspuns utilizator avertizat
| shu7e a răspuns:

Depinde de loc si conjunctura.
In principiu cat mai natural e cu atat e mai ok pentru mine. Pot scupe ca nu-mi place gustul rujului (nu conteaza calitatea, ca se ia sau nu...).
Imi place sa spun ca depinde ce anume vrei sa scoti in evidenta. Daca bustul iti e pe jumatate gol si fusta sub fund, daca buzele sunt de un rosu strident si ochii violeti (in czul intrebarii tale) nu te astepta sa fii intrebata ce carte ai citit ultima data sau sa fii respectata intr-un mod in care poate ti-ar place sa fii. Nu conteaza ca e corect sau nu, vorbesc de realitatea in care traim. Iar primul credit pe care cineva ti-l acorda e in depedenta de infatisare.

| Goddessss explică (pentru shu7e):

Mulțumesc frumos de răspuns!