| Lupulalbastru a întrebat:

Intrebare pentru fete: Conteaza situatia financiara a partenerului intr-o relatie? De exemplu eu vreau sa fiu impreuna cu o fata dar ma tem ca ma v-a respinge din pricina situatiei mele financiare care nu este extraordinara...

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Trebuia sa adresezi aceasta intrebare bietilor, nicidecum fetelor! Crezi ca e una sa zica ca da? Hai sa fim seriosi!
Nu degeaba se zice ca femeia e ochiul dracului sau e facuta din a 9 costa de drac.
Inainte sa stai cu o fata, testez-o bine inainte.
Asta sa nu investesti prea mult timp si sentimente ca mai apoi sa stai sa-ti plangi de mila si pe ea s-o doara undeva de tine.
Pentru unele conteza situatia financiara, epntru altele nu.
Cauati o fata care sa te iubeasca si sa te acepte asa cum esti.
Vei fi fericit alaturi de ea!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează situaţia financiară a partenerului.Dar sunt persoane cărora le place independenţa din punct de vedere financiar. Dacă fata aia pe care o placi te place şi ea şi nu caută un băiat care să aibă bani atunci nu te va respinge, dar dacă este tipul de fată căreia îi place să se plimbe de colo colo fără să ţină seama de buget atunci ar fi o mică problemă...pentru că nu ai face faţă cerinţelor.Îţi poţi da seama uşor cum este ea dacă te gândeşti puţin şi eşti atent.

| Dianaㄨ a răspuns:

Depinde ce vrea fata de la viata.
Daca vrea sa fie intretinuta, iar tu esti la varsta de insurat atunci nu vei putea avea o relatie cu ea.
Daca vrea sa fie pe banii ei si conteaza dragostea pentru ea, iar tu i-o poti oferi, atunci...go ahead!

| Maya2014 a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri. :-J
Majoritatea vor bani, asta e adevarul, dar nu ne putem pune toate in oala alaturi de ele.
Dragul meu, eu sunt de parere ca si ele ar trebui sa-si vada de lungul nasului si sa nu mai umble dupa smecherasi cu bani sau de cele mai multe ori dupa mosi bogati.
Banii nu conteaza intr-o relatie pentru ca se pot face si impreuna(asta de la 18 ani in sus).Cat despre adolescenti, asta ar trebui sa conteze mai putin pentru ca pana la urma parintii sunt cei care ii intretin.
Sunt doar capricii de "dive".
Daca ea te respinge, inseamna ca nu merita efortul! Vei gasi tu o fata care sa te iubeasca asa cum esti, indiferent de situatia ta materiala.happy

| AnnielaIoana a răspuns:

Daca si ea te place situatia financiara nu cred ca ar fi o problema.Fii curajos si fa primul pas.Succes!