| IubesteEa a întrebat:

Intrebare pentru fetele de 14 ani sau 15 vi s-a intamplat sa va indragostiti de un baiat de 17 ani daca da ce s-a intamplat dupa? i-ati spus-o ca sunteti indragostiti de el? daca da ce a zis? pai la mine e una si aceeasi poveste (il cunosc, ma cunoaste)si mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca il iubesc ca tin la el de mult timp si ca vreau sa fim impreuna si sa raspunda la mesaj. A 2-a zi a intrat pe mess (nu mi-a raspunssad ) si mam simtit prost si aveam nervi am scris la status,, cata nesimtire,,(era pentru el cred ca s-a prins)asa si dupa am scris afara la 3 am iesit intru pe facebook si am vazut ca mi-a dat nu stiu cate likeuri, pe la 7si ceva a iesit si el se uita la mine (si inainte cand eram indragostita de el inca suntlove struck se uita dupa mine si ma simteam chiar bine si alergam eu cu o fata de la o banca pana in parc am facut asta de 3 ori si el se uita dupa noi (ma rog dupa mine ca nu avea rost sa se uite la amica mea mica ). Marti tot asa a iesit la 7 si ceva eu trebuia sa fiu in casa atunci si am stat pana la 8 lol ca sa il vad si o prietena de-a mea oana ma alerga si eu radeam de ea si el sa uita la mine si zambea (de obicei se uita dupa colega mea dar atunci s-a uitat numai la mine)si mai demult acum 1 luna 2 el ma aparat de niste tigani eu ma rog nu am auzit ce le-a spus, dar mi-a zis colega mea ca la zis la aia sa inceteze sa se ia de mine si ala la provocat la bataie si el nu s-a bagat doar s-a dus la el. Miercuri a plecat colega mea (desi stateam cu ea pe banca si cu inca un prieten de 19 ani el se uita dar nu stiu la cine)cand a plecat ea eu am stat cu 2 fete mai mici pe teren si radeam etc si i-am dat colegului meu seminte si el s-a uitat la mine dupa au venit niste baieti si unul mi-a cerut idul si nr de telefon nu ii le-am dat si dupa ce erau toti acolo el s-a uitat la mine. De mult a aparat-o si pe colega mea tot de acelasi tigan si m-am suparatsad. Dupa toate alea i-am zis ca eu sufar ca proasta dupa el si sa o lase pe colega mea in pace sa nu se mai uite dupa ea ca oricum ea nu il place si i-am zis ca ma simt prost ca nu ma baga inseama si pe mine si el mi-a raspuns dupa ce am iesit de pe mess a zis ca e cam nevorbaret sa nu trag concluzii fara ca el sa vorbeasca si ca ii pare rau ca m-a facut sa ma simt asa, Vineri 13 aprilie a iesit mai devreme si eu am stat cu capul pe umarul altui baiat si el s-a uitat la mine si s-a cam suparat si nu sa mai uitat deloc la mine si iarasi aveam nervi x-( ma enervat un tigan i-am zis sa ma lase si el s-a uitat la mine. Deci intrebarile: 1. aa deci atunci cand i-am trimis mesajul cu te iubesc si vreau sa fim impreuna cand am iesit afara el pe la 3:10 mi-a trimis mesaj cu ce fac intrebare de ce credeti? 2.de ce se uita la mine cand radeam de oana si alergam? 3.de ce ma urmareste cu privirea? 4.de ce ma aparat? de ce a aparat-o pe colega mea? 5. dupa mesajul ala cum ca m-am suparat si sa o lase pe colega mea in pace ce inseamna ca e nevorbaret adica e timid sa isi exprime sentimentele fata de mine? 6.si ce fel de concluzii sa nu trag si ce sa vorbeasca el? 9.de ce credeti ca si-a cerut scuze tine la mine? 10. l-am facut gelos si credeti ca nu sa mai uitat la mine findca era suparat din cauza ca am pus capul pe umarul celuilalt baiat? 11.de ce cand ma enervat tiganul ala s-a uitat? va rog vreau seriozitate! si va rog sa raspundeti la toate intrebarile luati-le pe rand 1, 2 si daca nu ati inteles macar reusiti sa intelegeti va rog scuzeee!:*:*am mare nevoie de ajutorul vostru! dau funda la cel mai bun raspuns si la cel care a raspuns pe rand!

la intrebare 5 daca nu ati inteles-o ma refer ce concluzii sa nu trag?

Răspuns Câştigător
| InnocentLoovee a răspuns:

Pff. Cum il cheama? eu m-am indragostit de un baiat care mi-a facut exact la fel. In fine, glumesc cu partea cu cum il cheama. laughing Sa trecem la problema ta :
1) Ti-o fi trimis mesaj fiindca vroia sa iesiti sau sa vada ce faci.
2)Nu stiu de ce, dar e un semn ca te place, mai ales daca zambea.
3)La fel ca la 2.
4)Te-a aparat pentru ca te place si e normal sa iti ia apararea, cat despre prietena ta, nu stiu.
5)Pai da, se referea ca e timid si ii e rusine sa isi exprime sentimentele (exact asa e si asta de care m-am indragostit eu )
6)Se referea sa nu tragi concluzii pripite, adica sa nu crezi ca nu te place, pentru ca el o face. La asta se referea.
9) Da, si-a cerut scuze pentru ca nu vrea sa te faca sa suferi si ca vrea sa intelegi ca te place.
10)Da, cu siguranta din cauza aia. Baietilor nu prea le place sa ii faci gelosi.
11)Pentru ca i-a captat atentia.
In concluzie, te place doar ca nu are curajul sa iti spuna, si cum spuneam, asa am si eu un prieten, si nu prea il inteleg, dar incerc. Multa bafta!:*