| Marius10392911 a întrebat:

Intru in clasa a 9 a iar eu am ales profilul mate info.
Dupa ce m-am inscris primesc un telefon cum ca nu sunt destui membri pentru a forma o clasa si s-ar putea sa ma transfer pe un profil de stiinte ale naturii, este legal?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Dap. Daca nu is destui elevi pentru a se constituii clasa ii imprastie la celelate profile.

2 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. Locurile acelea trebuiau date spre repartizare in etapa a 2a. Daca a fost anuntat ca liceul va avea o clasa de mate-info (sau cate are el), teoretic trebuia pastrat asta. (iar optiunile tale respectate). Pune intrebarea si la Legislativ (categoria), poate raspunde cineva care lucreaza / a lucrat in domeniu. Din nou, nu garantez corectitudinea informatiilor, insa locurile neocupate trebuiau date in etapa a 2a a repartizarii, urmand a fi ocupate dupa aceasta.