| Raysa8383 a întrebat:

Iubitul meu a spus sa luam o pauza pentru ca am stat la masa cu un alt băiat si e foarte gelos. A spus că nu ma mai crede cand ii spun te iubesc si sa demonstrez mai repede ca daca nu il pierd. Cum sa demonstrez ca il iubesc si ca ca imi doresc o relație cu el?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Ați avut deja relații sexuale? Mulți băieți asta consideră ''dovada'' iubirii unei tipe pentru ei, ceea ce mi se pare o mizerie și-un șantaj emoțional. Ori exagerează cu gelozia, ceea ce va fi o problemă veșnică a relației voastre, indiferent cât va dura ea, ori doar încearcă să te manipuleze ca să te culci cu el (dacă n-ai mai făcut-o). În ambele cazuri mi se pare că-i un măgar desăvârșit care merită să fie lăsat cu ochii în soare.

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Iti dai seama ca daca peste cativa ani te casatoresti cu el nu o sa te lase sa mergi nici la serviciu daca o sa ai un sef barbat sau colegi barbati.
Gelozia e o boala. Fugi de astia, fugi cat te tine pamantul, ai vazut la tv cate se intampla din cauza geloziei.

regis
| regis a răspuns:

Nu te chinui sa demonstrezi nimic. Ești intr-o relație toxica, o pauză de o viață ar fi mai indicata.

| Freya1 a răspuns:

Depinde acum de ce ai stat cu alt băiat la masa, în ce context si cine este acel băiat.
Iti dai seama ca nici mie spre exemplu nu mi-ar conveni sa iasa iubitul meu la suc cu o altă față cu care isi da întâlnire pe net, sau o fostă prietena sau cu vecina ca nu are de ce.
Trebuie să dai mai multe detalii ca sa ne dam cu parerea daca tu ai gresit sau el exagerează.

| Raysa8383 explică (pentru Freya1):

Păi am fost la pizzerie3 si eu m-am așezat la o masă liberă ca sa il astept pe el sa vina si se așează un coleg din scl langa mine si dupa nu a mai vrut iubitul meu sa stea lângă mine

| Freya1 a răspuns (pentru Raysa8383):

Lui i-ai explicat asa?

| Raysa8383 explică (pentru Freya1):

Da dar nu mă crede?

| Freya1 a răspuns (pentru Raysa8383):

Păi dacă tu nu ai avut nici o vina si il așteptau pe el cum crede că te-ai văzut tocmai acolo cu altul înainte să ajungă el?
Ori ascunzi tu ceva, ori el vrea sa scape de tine si nu stie cum.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic sa ii dai pauza de tot!
Gelozia nu e buna...cum adica e gelos ca ai iesit cu un alt baiat, mai ales in public? Poate era o ruda, poate era un coleg!
Poate tu il iubesti, dar el nu te iubeste, nu esti propietatea lui.

| Andreeush a răspuns:

Tu nu trebuie să îi demonstrezi nimic.
Dacă iubitul tău e foarte gelos atunci vor mai apărea astfel de situații în viitor.
Vorbește cu el și spune-i că nu e normal să fie așa de gelos.