| anonim_4396 a întrebat:

La bar expreso vine împreuna cu un pahar cu apa, se pune paharul de apa in expreso? Expreso știu ca e foarte puțin in ceașca

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu, cum sa pui apa in espresso? laughing
Pai e foarte concentrat, de aia e putin, e crema cremelor ce se poate prepara din cafea.
Apa o bei dupa espresso [ se stie ca deshidrateaza ] sau inainte pentru a simti mai bine gustul cafelei.

| Trustmotorcy a răspuns:

Are rol pentru a te trezi oarecum, dacă pui apă doar scoți din aromă. E puțin pentru că e concentrat.

Eu am primit expreso fără pahar de apă. Paharul de apă este să nu rămâi cu gustul de cafea. Am băut expreso așa cum era, era ok. Nu-mi mai trebuia și a doua porție, chiar dacă era puțin în ceașcă.