| MihaiN1 a întrebat:

La ce as putea sa lucrez pe timpul verii pentru a castiga cativa banuti.
Am 16 ani.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da cautare pe google cu "promoteri /orasul tau" si vei gasi o multime de oferte!

| pwp a răspuns:

Imparti pliante, reprezentant Avon sau Oriflame

| ThePunisher a răspuns:

Poate undeva pe Litoral, ca vara se mai gasesc locuri de munca pe acolo.

| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Eu am un prieten care pe timpul veri lucreaza la o benzinarie (umple rezervoarele ) si poate suna naspa dar sa stii ca e o meserie banoasa pentru ca primesti salariu si mai primesti de la fiecare cilent 2-3 lei pentru ca ai umplut rezervorul masinii.Si daca ai vreo 20 de clienti intr-o zi...happy
P.S : Si el are 16 happy

| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Biterphobia cred ca salariu e de 200 -300 lei pe luna nu 500 si daca ar fi 500 da cam salariu minim pe econimie l-ar castiga, si poate sa lucreze si intr-un restaorant mai mic, ca tot ar primi 3 lei de la clienti moca...

| Tymycy a răspuns:

Si eu am lucrat la 16 ani, intr-o fabrica de confectii, nu a fost chiar jobul visurilor, dar sa stii ca am castigat un pic de banut, si la 16 ani lucrezi numa cu o norma de 6 ore, meri la 8 vii la 14, si sambata nu e obligatorie, deci in loc sa dormi pana la ora 14, te duci si lucrezi, mai castigi bani de buzunar si restul timpului o ai liber, fata de a lucra la un restaurant, unde stai 12-14 ore depindestraight face