| UmbraDeVulpe a întrebat:

La ce banca trebuie sa ma duc ca sa imi dea card fara dobanda si comision?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cardul e fără dobândă cât despre comisioane (total) zero, nu există așa ceva - eventual te apropii, DACĂ incasezi venituri la acea bancă

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

" | UmbraDeVulpe: cei care au fost pusi sa plateasca ...au fost pusi sa plateasca comision deci?"

what?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există asemenea bancă.

| relian a răspuns:

Card fara dobinda cei ala? laughing Comision? Unele banci iti ia ceva banuti pentru intretinerea acelui cont, trebuie sa facoi cont la acea banca sa ti se dea card, deci pentru intretinerea contului se percepe acel comision, niste tilhari laughing

Cauti si tu banci care nu-ti percepe nimic, nu vad ce intretinere, peste prajit, sa mai faca si ei un ban.
Altii iau comision daca pui cecuri de la alte banci in banca ta, ori daca vii cu un alt cec de la alta banca si vrei sa scoti cash.

Tu inainte sa faci cont la o banca, intrebi pe aia despre toate astea. Sa nu te complici, ori sa uiti sa intrebi stiu eu ce chestie, le bagi din prima o singura intrebare.
Aveti totul freee? Adica au absolut tot fara comision, fara taxe de intretinere etc?
Atunci ei or sa iti spuna ce au, c e nu au bla bla, apoi tu o sa stii daca sa faci cont la aia sau cauti pe altii.
Deci trebuie sa mergi la banca, a colo discutii astea, nu la telefon, nu pe net.

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Ai putea să te duci la Raiffeisen Bank din câte am citit pe net acolo ar fi cea mai bună opțiune

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru MocanuAlina2006):

Tu ai card la acea bancă? Ce net ai tu?

| MocanuAlina2006 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu am card dar așa spunea pe net din câte am uitat și în trecut.

| darrio2007 a răspuns (pentru MocanuAlina2006):

Ca sa ai card trebuie sa ai cont in banca( card de credit) sau sa-ti vina alocatia, salariul, pensia, dupa caz, pe card(card de debit).
Cardul este un instrument mai facil ca sa scoti bani din cont, fara a mai astepta la ghiseu.