| Bantichi11 a întrebat:

La ce este mai usor profil real sau profil umanist(la liceu)?

Răspuns Câştigător
| Annae23 a răspuns:

La amebele profiluri poate fi dificil, asta dacă te ți de treabă, deși multă lume afirmă că la profilul real este mult mai dificil din cauza materiilor care sunt de bază acolo, cum ar fi matematica, fizica, chimia, informatica. Dacă te pricepi la aceste materii, nu văd de ce nu ți s-ar părea ușor. La profilul uman însă, materiile de bază sunt română, istorie, engleză. Sper că te-am ajutat cât de cât. big grin

| Bantichi11 explică (pentru Annae23):

Multumesc,primesti funda!, poti sa mai raspunzi la alte intrebari din profilul meu..plizzz

| Annae23 a răspuns (pentru Bantichi11):

Mulțumesc frumos pentru fundă. Mă voi uita și la restul întrebărilor tale să văd dacă îți pot fi de ajutor. big grin

3 răspunsuri:
| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Multa lume spune ca la profil real este mai greu din cauza materiilor care se fac. Dar daca te pricepi la mate, chimie sau fizica, nu vad de ce ar fi greu. La profil umanist am inteles ca se pune mai mult accentul pe limbi straine sau/si limba romana.
Pa, pa!