| anonimaTHAail a întrebat:

La ce facultati poti merge dupa Filologie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate poti urma, nu se mai tine cont de ce profil termini cum ar fi si normal de fapt. De ce ar fi normal, pai pana mea... Se duc multi de la filologie la o facultate care apartine de politehnica si le ocupa locurile celor care vin de la mate-info mult mai bine pregatiti pentru politehnica terminand un profil pe aceasta specializare.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Am un coleg care s-a dus si la IT, altii la ASE deci poti absolut oriunde daca faci niste ore de pregatire. Oricum ce se face la scoala, indiferent de profil, de multe ori nu e suficient ca sa-ti asigure un loc intr-o facultate si tot trebuie sa faci pregatire. MAi nou si bac-ul il iei la limita daca nu faci pregatire.