| anonim_4396 a întrebat:

La ce se da bacul daca sunt pe profilul bilingv engleza?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și la ce profil zici că ești?

... ești și nu știi? ciudat

| IgnatVictor a răspuns:

Bilingv engleză nu este un profil. Profilurile sunt de două feluri: real și uman. Pe tine te interesează specializarea. Mai jos o să îți fac o listă pentru filiera teoretică.
La real ai următoarele specializări:
a) matematică-informatică
Aici dai bacul la română și matematică, dar și la o probă la alegere dintre fizică, chimie, biologie și informatică.
b) științe ale naturii
Aici dai bacul la română și matematică, dar și la o probă la alegere dintre fizică, chimie și biologie.
La uman ai următoarele specializări:
a) filologie
Aici dai bacul la română, istorie și ai de ales una dintre astea: geografie, logică și argumentare, psihologie, economie, sociologie și filosofie.
b) științe sociale
Aici dai bacul la română, istorie și ai de ales una dintre astea: geografie, logică și argumentare, psihologie, economie, sociologie și filosofie.