| eijibanana75 a întrebat:

La ce se referă 'daddy issues' și 'mommy issues'?

3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Cand exista probleme in relatia dinte copil si parinte si aceste probleme afecteaza intr-un fel sau altul copilul.

In general e vorba de daddy issues la fete.
S-a dovedit de multe ori ca un tată superficial sau care lipseste din viata fiicei lui, sau are un comportament defectuos, e bețiv, violent sau asa mai departe afecteaza psihicul une fete

| siriusblack98 a răspuns:

1. Probleme cu tata
2. Probleme cu mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te iubesc părinții. Dar sub forma asta sunt folosite cam ironic. Ceea ce nu mi se pare ok. Parenting-ul care lasă de dorit e o dramă pentru mulți copii.