| OneTap a întrebat:

La ce se uită o fata înainte sa isi aleaga băiatul? (Va rog fara prostii)

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Caracter, inteligenta, educatie, personalitate, viziune.
Asta e ce cauta o femeie demna.
Usuraticele mizerabile cauta ce ti-au zis cei de mai sus.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca fizic la stilu vestimentar, daca e ingrijit, freza, corp.
Iar pe partea morala sa fie interesant, amuzant, inteligent, educat, intelegator, sincer.

| RAY a răspuns:

La om, atunci când aleg un partener de sex opus, femeile plasează o preferință înaltă pentru un partener fizic atractiv. Acest lucru se leagă de ideea că femeile discriminează bărbații cu privire la forma lor fizica. Cu cât este mai atrăgător din punct de vedere fizic, cu atât este mai mare capacitatea sa fizică și cu atât vor fi mai bine genele. Femeile sunt atrase de trăsături mai masculine (de exemplu, o linie puternică a maxilarului, un corp mai musculos). Într-adevăr, bărbații care sunt mai masculini tind să aibă un număr mai mare de parteneri sexuali [3].

Această ipoteză sugerează că caracteristicile sexuale secundare, cum ar fi un raport scăzut între talie și piept sau caracteristici masculine ale feței (de exemplu, o linie puternică a maxilarului, o creastă mai mare a musculaturii) sunt indicatori fiabili ai calității partenerului ca hormonii care provoacă dezvoltarea lor (testosteronul) suprima sistemul imunitar al unui individ [4]. Cu imunitatea scazuta, bărbatul ar fi mai susceptibil la boli sau agenți patogeni. Cu toate acestea, dacă un bărbat este în stare suficientă pentru a provoca aceste efecte negative, ar fi indicat femeilor, care le-au selectat pe acești bărbați ca și posibili parteneri, că au gene bune.

La fel ca bărbații, care preferă un raport mai mic de talie-șold (WHR), o măsură legată de atractivitatea corporală a femeilor [5], femeile tind să fie mai atrase de bărbații care au umerii mai largi și talie relativ îngustă - raportul toracic; WCR). [6] Raportul, modificat prin distribuția grăsimii androide în trunchi, face ca forma V să fie caracteristică și este legată de nivelurile de testosteron la masculi [7], de asemenea, corelată cu dominanța superioară percepută a masculilor [8].

https://curiozitati-despre-orice.blogspot.com/......opus%20%3F

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană.
În primul rând cred că orice fată se uită la aspectul fizic.

| OneTap explică (pentru Andreeush):

Mai exact? Aspect fizic : musculatura, imbracaminte, etc.

| RAY a răspuns (pentru OneTap):

Nu crede ceea ce spun fetele, ele mereu aleg opusul a ceea ce scriu, spun

| Andreeush a răspuns (pentru OneTap):

Nu toate fetele au aceleași gusturi.
Mie de exemplu nu îmi plac băieții aia care au musculatură bogată.

| Ioanagrrrr a răspuns:

Cred că la fata daca e îngrijită și la corp

| BUNNYMAN a răspuns:

O fata se simte atrasa de băiatul gen "rău " simte că este mai masculin.
Fata este că o floare, și o să caute în totdeauna opusul ei,
O sa se uite la gesturile lui etc.
Uită-te la filmul "crybaby " cu Johnny Depp. Și uitate la gesturile lui.
Nu în momentele când plânge of course.
Uită-te la cum se poarta, are genul ăla de bad boy.
Încearcă să te uiți la filme cu tematica Romantica / Adolescenți.
Poate o sa te ajute.
Good luck!winking