| Qazzzo a întrebat:

La ce varsta credeti ca este normal sa ai primul iubit/iubita? Voi la cat ati avut? happy

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Prima "relație" pe la 15. Au fost 3 ani de joaca mai mult
Prima serioasa pe la 19

| Andreeush a răspuns:

După vârsta de 16-17 ani după părerea mea.

| deeeaqq a răspuns:

Când simți că ești pregătită.

| deeeaqq a răspuns:

Dominator, du-te tare și fă-ți un control la cap că ai nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu la vârsta de 13-15 ani cum zic alții

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

Depinde de cat de serioasa vrei sa fie relatia. Pana la 17-18 ani eu cred ca e copilarie si distractie. Dupa asta incep relatiile serioase. Eu prima oara la 17 ani, dar el era mai mare decat mine si deloc serios.

| Alexxiax98 a răspuns:

17-18 cred.
Eu la 19, dar un fiasco. happy

| misswinchester a răspuns:

Dupa parerea mea varsta de 16 ani este cea mai potrivita sa iti faci o relatie. De ce? Pai esti adolescent si este normal sa ti se aprinda calcaiele dupa cineva pentru ca hormonii isi fac de cap si esti cat de cat capabil sa-ti conturezi ideea de relatie. Adica genul ala de relatie nevinovata cu saruturi timide si imbratisari, nu cum vad la astea de acum ca dupa o luna de relatie isi incep viata sexuala. Sub 15 ani mi se pare prea devreme zic eu, esti un copil si ar trebui sa ai preocupari de copil. La 16 ani esti adolescent in toata regula si e normal sa simti nevoia de afectiune, de a avea o relatie. Nu e nimic gresit cu asta. Insa relatiile serioase, dupa parerea mea, incep undeva de la 18-19 ani. Practic esti major si poti sa decizi aceste lucruri pentru tine.

| Udhdhdbebe a răspuns:

Heii! Il ai la cati ani esti tu pregătită/pregatit! In niciun caz sub 12 ani. Atunci il ai doar asa de dragul de a avea iubit. Ei bine, după 12 ani, mai ales la fete gândirea este cat de cat matura(din cate vad), dar la băieți nu prea. Cunosc o fata care de la 13 ani pana acum, la 22 este cu un băiat (bărbat acum) si se iubesc enorm. Iubirea nu are varsta. Hai lasati-ma cu 17-18 ani. Nu vreti sa se si calugareasca? Sexul este bine sa nu îl faci sub 17-18 ani, dar sa ai o relatie nu este deloc o problemă. Ai grija de tine! :*