| elisarktis a întrebat:

La ce varsta este normal sa iti incepi prima relatie cu un baiat?
Mi se pare cam ciudat straight face eu am 14 si nu am avut niciodata o relatie serioasa (pupaturi,iubi-iubi, etc) cu un baiat atata cat socializez cu baietii dar nu sa fiu impreuna sau ceva si totusi vad in parcuri copii de a 5-a cum se "ling" pe toate bancile.Cam confuza situatie

Răspuns Câştigător
| SociallyDepressed a răspuns:

Nu este o anumită vârstă pentru a avea un iubit. Ştiu fete de 18-19 chiar 20 de ani care nu au avut iubit şi nu s-au sărutat cu nimeni si fete mai mici de 12-13 ani care au avut nu ştiu câţi iubiţi.
Pur şi simplu nu ai găsit încă persoana potrivită.
Crede-mă şi eu am văzut zilele trecute, în parc, 2 fete de clasa a 2-a sau a 3-a care se băteau cu pumnii pentru un băiat.:

3 răspunsuri:
| LastWord a răspuns:

Eh. dupa parerea adultilor viata sexuala trebuie inceputa la 18 ani, pentru ca. spun ei, pana atunci corpul tau e intr-o dezvoltare continua. Viata sexuala tu decizi cand ti-o incepi, dar te sfatuiesc sa ai grija cu cine, unde, cand si cum o faci. Poate pe urma vei avea surprize ca ai facut-o si cu " x" si cu "y" ceea ce nu cred ca ti-ar convenii. Paererea mea este sa o faci cand esti pregatita si cu o persoana in care poti sa crezi. Sexul nu este ceva rau, atata timp cat te protejezi si nu devi o... ai grija de tine si succes in alegerea deciziilor.

| elisarktis explică (pentru LastWord):

Eu nu ma refeream la sex (doamne fereste la 14 ani) dar ziceam asa..sa fi impreuna cu un baiat, sa te saruti, sa vorbesti cu el.sti tu.Nu sex

| adinutzaaaa a răspuns:

Si eu am 16 ani si nu am avut o relatie serioasa cu nimeni.asa ca nu te ingrijora.consider ca in viata e timp sa le faci p toatewinking