| adinuta_5622 a întrebat:

La ce varsta pot avea un prieten? Eu am 12 ani. E bine sa imi fac un prieten?

Răspuns Câştigător
| CactusFlower a răspuns:

Sfatul meu ii sa iti traiesti copilaria inca. Ia-ti papusile si du-te si mai fa niste prostioare(de copii, normallaughing )Iti zic asta pentru ca varstele copilariei sunt cea mai frumoasa si mai buna parte din viata, si de aceea este mult mai bine s-o traiesti asa cum trebuie.Ai toata viata inainte, poti sa ai iubit, dar mai incolo putin.Nu te uita dupa prietenele tale care au deja 11-12 ani si au iubit. Din pacate, deci din pacate, e la moda chestia asta.Imi pare rau pentru ele, habar nu au acum ce pierd. Dar vor vedea mai tarziu, cand cineva le va deschide ochii.Deja ai vazut ce fac la 12 ani(spun pentru ca am intalnit cazuri):fumeaza, se drogheaza(pana la urma, si tigara, mai exact, nicotina, e un drog), fac sex... Daca acum sunt asa, ce fac colo mai tarziu? La 17-18 ani de exemplu? Nu stiu, dar tot ce pot sa spun sigur este ca va fi foarte rau si urat!
Cat despre tine, tu inca traieste-ti copilaria, pentru ca odata pierduta, nu o mai poti recupera. E raiul pe pamant, e perioada fara griji, fara bani, cand totul ti se pare atat de usor...Niciodata nu mai putem fi copii in adevaratul sens al cuvantului.Deci,esti inca un copil.happySi repet:du-te si-ti ia bicicleta si papusile si distreaza-te.Viata e frumoasa, dar trebuie sa stii s-o traiesti! Te pup, numai bine si ai grija de tine.Cauta-ma cand mai ai nevoie de sfaturi, la privat.Numai bine!:*

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

15-16 ani! La varsta ta esti prea mica pentru asta! Poti avea un amic!

| cristiannn_8836 a răspuns:

La ce varsta vrei.ao grija totusi sa nu fie mai mare decat tine cu mult, tu ai 12 el max 15
bafta!

| ionika17 a răspuns:

Eu zic sa mai asteptihappy. Este c-am repede la 12 asteapta si u macar pana la 14-15

| nirvanacartof a răspuns:

Stiu ca suna ciudat dar cand am fost in parc o colega de-a mea (11 ani)se lauda ca s-a despartit de iubitu ei de 15 ani:-s.Eu i-am spus ce?! Mai era cu inca o fata si aia mandra ca era cu unul de 14.Chestia m-a cam marcat...Asa ca mai bine te joci cu jucarile decat sa ai un iubit si sa suferi din cauza lui.Baietii tot friaeri ramanwinking! Asa ca pe la 14-16 anibig grin! XoXo, Mary

| ConstiintaTa a răspuns:

Pai san tde acord cu aleezumzum

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan a răspuns:

Fa-ti prieteni. E inca prea devreme. O relatie nu e numai puf sa stii.Si nu cred ca ai inca maturitatea necesara pentru a stii sa te ocupi de anumite probleme care apar in orice cupluhappy

| diana a răspuns:

Da, de ce nu? Dar sa-ti faci un prieten pentru ca vrei asta nu pentru ca asa este,, moda".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| XANDER_9023 a răspuns:

Eu am 13 ani si sunt baiat am iubita deci poti avea si tu nu trebuie sa intrebi pe cineva va ce crezi tu atuncii nu mai esti cop[il

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca e ca... d la 12 in colo e normal sa ai prieten

| LuizaElena a răspuns:

Buna,ma numesc Luiza si sunt in clasa a 6-a, am 13 ani.Am avut un prieten care in primele saptamani de "relatie" nu faceam decat sa vorbim si stateam mai tot timpul in grupul nostru de prieteni.Fiind cu 2 ani mai mare ca mine,isi dorea mult mai multe lucruri cu care eu nu am fost de acord, si am renuntat.Mi-a parut rau pe urma, dar am realizat ca baietii sunt shmecheri si ca te amagesc pentru a ajunge la ceea ce vor cu adevarat, si ca inca nu este vremea de asa ceva...sa mai asteptam 1 an 2 parerea meabig grin!

| Yukimy556 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa astepti băiatul potrivit si sa nu te grăbești. Daca tot vrei un prieten ai putea sa alegi unul de vârsta ta.

| Iacob_Catinca_1990 a răspuns:

Eu zic ca da...Pentru ca am o colega care are un iubit de la 10 ani si acum are 13ani si tot cu el este deci ai putea, dar ai grija.
Totusi...Tu alegi! Bafta!