| Dhdhhdhfhfh a întrebat:

La ce vârstă se dau copiii la protecția copilului?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La orice varsta, de cand se nasc pana la 17 ani si 10 luni.
Cand au implinit 18 ani sunt eliberati din Casa Copilului.

| Fatamuntilor a răspuns:

LA orice varsta!
ti-am citit postarea anterioara si am inteles problema.
Un comportament rebel al surori tale trebuie rezolvat in familie.
Un copil nu ajunge pur si simplu la centru.Sunt anchete sociale. Cand copilul este in pericol emintent, neglijat, parintii sunt decazuti din drepturi.DE obicei toti copiii din famiie ajung acolo.
Nu e asa usor,

| Furnicuta000 a răspuns:

Intre 0 si maxim 18 ani. Un copil poate ajunge in centru de plasament daca e abandonat de parinti, daca a ramas fara parinti sau daca protectia copilului considera ca e in pericol acasa la el

| dinaprilie a răspuns:

Nu se dau se iau ( de catre stat ). Aditional da, copii abandonati in spitale sau ceva similar pot ajunge ij prot copiilor dar tot asa cu ajutorul statului.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Statul ia în centrele de plasament, copiii până la vârsta de 18 ani. big grin De obicei dacă aceștia trăiesc într-un mediu ostil și degradant în care sunt în pericol și/sau sunt bătuți și nu trăiesc în condiții optime de trai.winking Funda? big grin