| anonim_4396 a întrebat:

La facultate există ceva gen grup al clasei?

Răspuns Apreciat de Editori
| zurick a răspuns:

Fiecare an este împărțit într-un număr de grupe ( 20 si ceva de persoane ) Există un grup al facultății, un grup al anului și unul al grupei.
Există si șef de grupă și de an. Aceștia au rolul de a fi comuncicarea dintre profesori și studenți atunci când primii vor să transmită ceva întregii grupe/ an ( date de examen, diverse materiale etc ) Evident, exista grupuri formale ( doar cu informații ) și grup mai informal pentru haz de necaz laughing

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Orice Clasa are grup

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înafară de grupele de studiu oficiale mai există și găști, care se formează spontan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Și până la urmă sunt și grupuri de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și cum pot deveni șef de grupă/an? Voi fi adăugat automat în aceste grupuri?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, exista. Dar nu mai exista clase ci grupe pentru fiecare specializare. De obicei pe Facebook apar grupurile de whatsapp pentru fiecare grupa.

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Spui că vrei, dacă mai vrea cineva atunci niște cuvinte fiecare, urmat de un vot, dar să știi că e mai mult bătaie de cap.
Păi primul grup îl cauți pe Facebook apoi acolo se vor posta link uri și intri ușor în toate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai se face un grup pe whatsapp sau Facebook sau telegram. Cand va intalniti va luati nr de telefon si faceti grup. E foarte folositor pentru ca va trimiteti cursuri, informatii, stiri etc. Eu de ex nu am avut net intr-o zi si nu am putut sa vad ca cineva a zis ca nu se face prima ora si m-am dus degeaba laughing